Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

TESIOVA * 8.3.2004

Tesinka, pohledná tmavá hnědka, je sice po matce malého vzrůstu, ale též velmi dobře osvalené postavy se silnou zádí. Po otci bohužel zdědila slabší nožky, které s jejím tělem příliš nekorespondují…


Už ve stádě byla od mala výrazná osobnost, která se pouštěla i do půtek se svými hřebčími vrstevníky a nutno říci, že přestože jim nestačila velikostí, mnohdy je nejen „přeprala“, ale také je velmi lehce v jejich „hříběcích dostizích“ zkentrovala… Neztratila se ani později ve společnosti starších klisen a valachů, díky jejím hřebčáckým kouskům a vědomí si výjimečnosti z příčin, které nám ale nejsou známi (že by proto, že je dcera klasické vítězky, jež se chovala od narození úplně stejně ???), se před ní, respektive jejími zuby a kopyty mají na pozoru úplně všichni.


Ve vztahu k lidem a tréninku dokáže být hodně náladová. Někdy hodná, mazlivá, flegmatická, reagující téměř na myšlenku, jindy vzteklá, protivná, ulekaná i umíněná.. Prostě slečna Tesinka;))..


Na sklonku dubna 2009 prodána. Nyní je jejím majitelem a opatrovatelem pan kovář Buchta.

Rodokmen

TESIOVA SECRET´N CLASSY(CAN) SECRETARIAT(USA) BOLD RULER(USA)
SOMETHINGROYAL(USA)
CLASSY´N SMART SMARTEN(USA)
NO CLASS(USA)
TAMALIREGA LINCOLN MASIS
LIKONI
TAMMY MYS
TASZKA(POL)

Dostihová kariéra

Přestože jsme na ni nespěchali a plánovali s max. dvěma starty v podzimních měsících, nakonec jsme Tesku museli v červnu vyřadit z tréninku a dát na pastvu. Její slabší holeně špatně nesli i lehce zvýšenou zátěž a pokračování v ní, byť se ve cvalu nejevila špatně, by jí mohlo uškodit. Delší čas na dozrání jí určitě prospěl, i když její tělěsné parametry se už příliš nezměnily...


Teska se ale i přesto téměř celou sezónu potýkala se šimbajny, takže absolvovala jen dva starty v závěru sezóny, které měly ale ryze seznamovací charakter a jejich účelem bylo mít alespoň "nějaký" handicap pro čtyřletou sezónu..


Vstup do sezóny se jí vydařil překvapivě dobře, když na pro ni přikrátké, sprinterské, distaci získala po bojovném, poctivém výkonu třetí místo. V dalším startu (páté místo) se ale bohužel na slušovkém tvrdu ozvali její holeně a tak si na pár týdnů od dostihů zase odpočne..


Patřičně odpočinutá a natěšená se na dráze objevila v druhé půli září ve Velké Chuchli a vedla si velmi dobře. "Osmnáctistovku" absolvovala v "americkém" stylu a v cíli ji patřila druhá pozice. Další a také poslední start sezóny se ale odehrával ve zcela jiném duchu.. Světe div se, Tesinka se po poslední práci opět tvářila bolavě a tak jsme ji do Prahy vzali hlavně jako splolucestovatelku pro její tréninkovou kolegyni. Tak to nakonec vypadalo i na dráze. Izbouška zvítězila a Teska ve stejném dostihu doběhla daleko za ní, i když výsledkům tréninku to neodpovídá..


V sezóně 2009 absolvovala pod našimi barvami dva negativní starty, ač v přípravě se jevila lépe než loni a konečně ji nebolely nožky;)).. Bohužel k velkému zlepšení nedošlo ani v nové stáji a Tesee byly diagnostikovány problémy s pátěří, které ji asi vyloučí z dostihového provozu nadobro..


 

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2009 8 0 2 4.550 42
2008 4 0 3 8.350 40,5
2007 2 0 0 - 40,5

TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA TESIOVA Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006