Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

IMÁGO * 29.3.2003

Imágo, menší hnědák, je sice po matce spíše flegmatické povahy, ale od hříběte nebojácný, drzý a ve stádě průbojný a když má chuť i hodně pohyblivý… V tréninku umí dobře dávat najevo v jaké je momentálně kondici a rozpoložení. Někdy líný, jindy ochotný a pracovitý, jindy zas až nadmíru živý…Po psychické stránce, ale snáší vysoké zatížení bez problémů a více práce mu jen prospívá...


Na konci listopadu 2006 byl prodán p.M.Ševčíkovi a určitě mu dělal velkou radost:)). Nejprve byl trénován ve Vlachovicích, v půli sezóny přešel k M.Suchánkovi, kde vydržel až do jara 2009. Poté jej trénoval Stanislav Popelka. Na konci dostihové kariéry se pro zranění vrátil zpět do Vlachovic, ale návrat na dráhu se nezdařil a tak byl prodán. Nyní se věnuje parkurům.

Rodokmen

IMÁGO MAGNUS(POL) JAPE(USA) ALLEGED(USA)
NORTHERN BLOSSOM(USA)
MARACANA(POL) CONOR PASS(IRE)
MARAMBA(POL)
IRCANA ARCANE(USA) BLUSHING GROOM(FR)
I WILL FOLLOW(USA)
IMPOSANTA PATCHER
ISIKA

Dostihová kariéra

Imágo je po matce hodně pozdním koněm a potřeboval čas, aby vyspěl. Přesto se nadějně jevil už jako dvouletý. Naneštěstí se ale při tréninku zranil a tak místo na dostihy zamířil na kliniku do Brna, kde mu byl vyoperován  čip v hleznu. Rekonvalescence naštěstí probíhala dobře, i když jsme raději všechny lhůty "prodlužovali" aby nedošlo k recidivě. To se při pohledu na IMágovu nynější kariéru určitě vyplatilo.


Až v půli června ve třech letech absolvoval svůj první životní dostih, a podle očekávání doplatil, v poměrně kvalitní společnosti, na svou nezkušenost. Zrychlením v cílové rovince ale naznačil slibné perspektivy. Poté měla příprava pokračovat plynule dále až na podzimní chuchelské starty, ale v srpnu jej vyřadilo z plného tréninku lehčí zranění, a tak se na dráze objevil až na konci září v amatérském dostihu. To se ale bohužel "ozvaly" šimbajny a tak Imágo ukončil sezónu dřív, než jsme předpokládali..


Jeho další výsledky, už jsou ale zcela jiného rázu:)). "Nevydělal" pouze v prvním z devíti startů, které ve svých čtyřech letech v sezóně 2007 absolvoval a prokázal vysokou univerzálnost, spolehlivost, bojovnost a postupně se z pozice užitečného koníka propracoval až do širší české vytrvalecké špičky.


V první půli sezóny startoval převážně v Blavě a dokázal proběhnout první cílem ve steeplechase, být druhý ve trojkovém sprintu i na stayerské distanci a po nepříznivém průběhu získat velmi blízké čtvrté místo v dobře obsazené II.kategorii.


Na podzim se mu konečně podařilo prolomit smůlu, co se vítězství týče. Nejprve ve VCh zvítězil v IV.kat. a o tři týdny později dokonce v kategorii druhé, shodně na vytrvalecké distanci. Další cíl byl tedy nasnadě - Cena prezidenta republiky(NL). Tam nakonec obsadil výborné třetí místo!!


Jako pětiletý absolvoval 5 překážkových startů na pardubické dráze. Postupně získal tři druhá místa v dostizích cross-country, pak třetí ve steeplechase a sezónu uzavřel výborným čtvrtým místem v nabité Ceně Vltavy(NL).


V šesti letech si hned při prvním startu připsal první pardubické vítězství, a poté obsadil v přípravě na Cenu Vltavy(NL) druhé místo v kvalitní "trojce". Ve "Vltavě" ale nakonec pro zranění nemohl startovat.

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2012 3 0 1 7.000 73,5
2011 6 1 4 87.550 76.5
2010 3 0 2 26.000 72,5
2009 2 1 1 37.000 75.5
2008 5 0 5 71.600 75,5
2007 9 2 6 106180 79,5
2006 2 0 0 - 35

IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO IMÁGO Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006