Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

TAMMYJOOM * 21.4.2001

Náš Tamián,Mafián,Muflon,Miplák,Mufina a nejnověji Tamifla je vlastně takový, jaké jsou jeho četné přezdívky. Vyššího světlého, prokvetlého hnědáka s typickou "tamiánskou" lysinou příroda bohužel neopatřila kostmi, které by odpovídali jeho mohutnějšímu tělu, a tak se tento velmi pozdní valach i ve svých čtyřech letech neustále potýkal s růstovými problémy.


Pod sedlem se většinou chová jako starý provozák, ale když je "friš" a má náladu, umí se do toho "opřít" a hlavně najít vhodnou chvilku, jak provést nějakou skopičinu. Občas sice umí být tvrdohlavý a nějaké vatičky a spreje nemá příliš v lásce, ale určitě to byl jeden z nejoblíbenějších koní ve stáji a většina prací na něm byla i dík jeho pohodlným chodům a lehké ovladatenosti opravdu pohodová. Také na dostizích se choval vcelku profesionálně.


Na začátku října 2006 byl prodán do péče trenéra L.Špeldy a reprezentoval stáj Akvagast Thurn. Sezóna 2007 byla v jeho podání výborná, ale na začátku té další se zranil a na dráze se neobjevil. Na podzim 2009 byl z tréninku vyřazen a stal se z něho rekreační koník.


Od začátku roku 2010 byl miláčkem rodiny Vostrých z Rakovníka a užíval s u nich báječného "důchodu".


+10.8.2014 musel být bohužel uspán R.I.P.

Rodokmen

TAMMYJOOM NAJOOM(IRE) SADLER´S WELLS(USA) NORTHERN DANCER(CAN)
FAIRY BRIDGE(USA)
MAYFAIR MADAM(IRE) HELLO GORGEOUS(USA)
SENSIBILITY(USA)
TAMMY MYS FLYING STAR(DEN)
MYJAXA
TASZKA(POL) DAKOTA(IRE)
TERLICA(POL)

Dostihová kariéra

Mafiánovo působení v dostizích je hodně ovlivněno jeho slabší konstitucí. V praxi to znamenalo vynechání dvouleté sezóny a nulové výsledky ve třech letech díky "šimbajnům" a nyní menežování na kratší distance než by mu měli podle výsledků tréninku vyhovovat, a také omezení jeho působení převážně na chucheský ovál a to jen za optimálních půdních podmínek...


Tamián je kůň, který většinou musí v dostihu vědět, že má utíkat a sám od sebe v cílové rovince většinou maximum nevydá. I když, když je opravdu ve formě, tak mají jezdci po startu co držet... V rychlých galopech, ale byl schopen porazit na dráze zatím mnohem úspěšnějšího sparinga Imposanta Shaddada už na začátku tříleté sezóny, a i dnes, když má chuť, je mu víc než vyrovnaným soupeřem. Naproti tomu, někdy ho dvouletek, i když perspektinví, spráskal zadrženě daleko...


Vítězství na rovině vybojoval jedno, po bezchyném výkonu jezdkyně v amatérském dostihu při Derby 2005, od svých čtyř let je ale užitečným koněm, který si na oves vydělá.


Sezóna 2006 začala slibně, ale v dalším startu ho zbrzdila při těsném doběhu vysoká váha (administrativní chyba na straně Jockey Clubu...) a též nepříliš taktický výkon jezdkyně... Do dalšího dostihu měl nastupovat jako favorit, ale den před dostihem jej zklátila viróza, z které se sice záhy vyléčil, ale pak už doplácel na nabytost čtyřkových klání a posléze naši neochotu nechat ho startovat na "pevné" dráze... Pošetřen, tak v klidu pracoval a těšil se na alespoň "pružný" podzim. Při rozběhání v Pardubicích získal blízké čtvrté místo a poté třetí místo v chuchelském sprintu (což je na něj skutečně hodně krátké...). Naše barvy naposledy reprezentoval, a to výborně, v chuchelském handicapu třetí kategorie. V rychlém dostihu po aktivním průběhu obsadil jen 1 a 1/2 délky vzdálené čtvrté místo..


V sezóně 2007 po dvou negativních rovinových startech přešel do překážkového provozu a to skutečně nadějně. Hned při své premiéře ve steeplechase totiž dokázal zvítězit a to dokonce velmi lehce a v dalších třech startech se po dobrých výkonech, ale v náročnější konkurenci (což dokazuje i to, že jeho "handicap" se zvýšil), umístil. Sezónu zakončil pěkným čtvrtým místem v chuchelských proutěnkách.


 

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2007 8 1 5 40200 67
2006 5 0 4 17.000 54
2005 7 1 4 27.600,- 52
2004 6 0 0 0 46

TAMMYJOOM TAMMYJOOM TAMMYJOOM TAMMYJOOM TAMMYJOOM TAMMYJOOM Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006