Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

BÁSNÍK * 13.5.2003

Vysoký kostnatý pozdní ryzák je tak trochu nechtěný, neboť jeho trošku bláznivé matce se asi nezamlouval ani stařičký Sectori, ani začínající Ray of Light, ale sice exteriérově výborný, ale pro charakterové vlastnosti námi nechtěný, Victory Piper.


Básin je od narození melancholik. Ve stádě šikanovaný, v hierarchii stáda stojící hodně nízko, v pozdějším věku maximálně nad ročkama, a navíc vylekaný ze všeho nového.Vzhledem k povaze jeho matky a i k jeho projevu ve výbězích, bylo od počátku vyloučeno jeho působení v rovinových dostizích a již jako roček byl vykastrován. Při základním výcviku sice potřeboval více času než jeho vrstevníci, a jezdec se na něm více nadře, ale má příjemné chody a skokové nadání.


Na konci listopadu 2006 byl prodán p.Vissekovi a začal trénovat na military. Tento náročný sport jej velmi baví, a svým trenérům a majitelům dělá velkou radost úspěchy na závodech!!

Rodokmen

BÁSNÍK VICTORY PIPER(USA) NIJINSKY(CAN) NORTHERN DANCER(CAN)
FLAMING PAGE(CAN)
ARISEN(USA) MR.PROSPECTOR(USA)
ROSI ALIBHAI(CAN)
BASILEI LINCOLN MASIS
LIKONI
BASTIA RANDAL(FR)
BANKA(FR)

Dostihová kariéra

Ve dvou letech pracoval standardním způsobem, aby byla dostatečně rozvinuta rychlost. Tříletou sezónu trávil na pastvinách, kde dostatečně vyspěl, jak po stránce fyzické, tak i psychické.

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH

BÁSNÍK BÁSNÍK BÁSNÍK BÁSNÍK BÁSNÍK
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006