V květnu roku 2006 byl prodán p.MVDr. Hrbáčkovi a zastupuje stáj Sorbon Malá Bystřice-Hrbáček.

MYJAXA
TASZKA(POL) DAKOTA(IRE)
TERLICA(POL)

Dostihová kariéra

Kariéru začal jako dvouletý na zač.června ve Slušovicích, kde po profesionálním výkonu obsadil třetí místo za později výbornými Arbecarem a Nezbedou. V dalším startu na sklonku srpna ve Velké Chuchli se mu ale prostě nechtělo utíkat.. Ještě hůře dopadl další start, kdy se na konci prubakentru před start. boxy jednoduše otočil a běžel na opačnou stranu, jakoby na sobě ani neměl jezdce.. Dostih tedy neabsolvoval, což bylo špatné hlavně z pohledu dostihu následujícího, Finále Schaumann seriálu, pro který měl být přípravou a zkouškou nové taktiky..

V zimní těžké objemové práci se neuvěřitelně uklidnil a tak jsme doufali, že i na dráze konečně ukáže co se v něm skrývá. V zaměřovacím tréninku se ale znovu začal "probouzet". Sezónu 2005 začal v II.kat na 1.300m, kde obsadil šesté místo, ale po dostihu se ukázalo, že má zraněné kopyto a tak se jeho další start odehrál až o dva měsíce později ve Slušovicích. Zde podal velmi bojovný výkon a zvítězil.

Další start byl spíše přípravou na "jedničku" pro české odchovance při Derby a Binďa měl jen "sběhnout cílovou rovinu", což po útoku z posledního místa znamenalo čtvrté místo. Bohužel v den Derby bylo velké měkko, což právě jemu vůbec nesvědčí a tak obsadil až páté místo..

Po prázdninách jsme plánovali směřování do větších vytrvaleckých dostihů, ale jeho svéhlavost měla tentokrát dlouhodobější následky.. Ke startovacímu zařízení měl vyložený odpor a dostat jej tam stálo vždy mnoho sil jak jeho, tak zavaděčů. Dostih ale nakonec vždy absolvoval. V září se ale naneštěstí při zavádění zranil - záďové svalstvo - což znamenalo nejen konec sezóny, ale taky nejasnou prognózu o dalším působení v dostizích...

Až do května 2006 pobýval na pastvinách, což mu prospělo i po stránce psychické, a rekonvalescence byla zřejmě úspěšná.

Na konci prázdnin 2006 už se představil v nových barvách v Pardubicích, v steeplechase c.c., a vedl si skvěle - ve vítězství mu ale zabránil volný kůň, který jej "sestřelil" na poslední překážce. O tři týdny později byl po boji druhý a dosavadní vrchol jeho kariéry přišel v Ceně Paramo(L), kde obsadil výborné třetí místo.

Bohužel v následujícím roce se zranil a na dráhu se vrátil až na jaře 2009. V pardubickém crossu druhé kat. ale ukázal, že dobře utíkat rozhodně nezapomněl, když získal ve výborné konkurenci druhé místo.

V dalším startu se ale znovu zranil a na dráhu se znovu vrátil až na sklonku seóny 2011. V jednom ze dvou startů se umístil a stejné bilance dosáhl i na jaře 2012. Zde byl ale druhý start pro jeho něklolikrát, ale asi nikdy ne pořádně, spravované nožky už opět příliš velká zátěž..