Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

IMPOSANT´N CLASSY * 7.5.2006

Imposant je posledním potomkem skvělé kobylky a matky Imposanty..


Po matce hnědák s minimem odznaků, bude zřejmě jejím nejvyšším potomkem a asi určitě také nejpozdnějším.. V lednu 2008 byl vykastrován a přes jaro velmi narostl a roste pořád.. Cválání ve výběhu sice miluje, ale i tak měl někdy problémy zkoordinovat své velké tělo jen sám ze sebou a tak na něj nespěcháme.


Až do začátku července 2008 cválal spíše pro zábavu, chodil na vycházky, lonžoval se a hodně času trávil na pastvině. Pak se zapojil do plného tréninku.. Pracoval sice slušně, ale pořád se choval spíše jako přerostlé hříbě, než dostihový kůń ("kentrovat můžu kilometry, ale proč bych měl jít pár set metrů rychle?!";)). Navíc pořád rostl a tak jsme se rozhodli raději odložit jeho dostihovou premiéru až na tříletou sezónu a nechat jej raději jen tak poflakovat po pastvině..


Imposant opravdu ještě porostl a hlavně zesílel a od počátku prosince je opět v tréninku. Objemová příprava - super... rychlé práce - no commment.. jezdec se nadře víc, než kůń.. No prostě není snad větší flegmy, než našeho Imposanta;))..


Ale přes léto a hlavně podzim 2009 začal přeci jenom jít do sebe a nyní to vypadá, že bude kopií své maminky nejen vizuálně, ale i duševně:))


Supervytrvalec, svou povahou a projevem v dostihu ideální do steeplechase.


V srpnu 2010 jsme se s ním, ač  neradi, rozloučili... Impovým novým domovem je Itálie..


IMpo zcela jistě nestihl ukázat svůj potenciál, když stále ještě vyspíval jak psychicky, tak fyzicky... snad se bude těšit pevnému zdraví a ukáže se na novém působišti..


 


 

Rodokmen

IMPOSANT´N CLASSY SECRET´N CLASSY(CAN) SECRETARIAT(USA) BOLD RULER(USA)
SOMETHINGROYAL(USA)
CLASSY´N SMART SMARTEN(USA)
NO CLASS(USA)
IMPOSANTA PATCHER(IRE) PATCH(GB)
ALACE(FR)
ISIKA SCOTISH RIFLE(GB)
ISBENA

Dostihová kariéra

Od debutu ve Slušovicích jsme nic moc nečekali a navíc panovalo tvrdo, což je pro měkko-miluvného Imposanta značně limitující faktor.. Ale Imposant se ukázal být stále ještě hodně psychicky nevyzrálý pro dostihy..


Druhý start, o měsíc později v Praze, už byl přeci jenom "dostihovější".. Imposantní sice opět nikoho nepředběhl, ale dobře odskočil a běžel celý dostih v kontaktu s polem.. Jarní cíl - tedy získat handicap - si splnil, a tak se mohl v klidu připravovat na podzimní část sezóny.. A že mu letní příprava prospěla;))


Hned první podzimní start totiž získal své první umístění - čtvrté - v hdcpu čtvrté kat. Jistě i zásluhou žk. Vernera, kt. hned pochopil, co bude IMpa potřebovat - v klidu si cválat v pravidelném tempu a  snažit se svými dlouhýma nohama soupěře ucválat.. Navíc potěšil svou bojovností v cílovce:))


V dalším stratu v hdcpu na 2.600m jsme mu tak hodně věřili, ale žk.Vraj ho odjezdil úplně opačně (a proti ordre) a tak bylo po nadějích.. Šesté místo.


Poté se opět vydal do Chuchle, ale spíše jako sparing a pro trénink, do mílového žákovského hdcpu. Jeho jezdkyně byla sice hodně nezkušená, ale splnila ordre - tedy nechala Impu cválat - a on se za to odvděčil pátým místem.


Posledním startem sezóny byl o týden později kvalitní čtyrkový hdcp  na 2.200m a Imposant vybojoval pod N.Arendsen velmi blízké čtvrté místo.


Přes zimu vyspěl, ke své KHV 170cm začal nabírat i na šířce a objemovou přípravu zvládal na jedničku.


První, rozbíhací, start na sklonku dubna vyšel dle představ, ideální průběh, a v cíli čtyrkového hdcp na 2.400m druhé místo. O čtrnáct dní nastupoval i díky šampionovi v sedle do podobného dostihu jako favorit, ale vzhledem k tomu, že pro lehčí zranění jsme museli v tréninku improvizovat, nebylo pro nás páté místo žádným velkým zklamáním..


Potom se už ale iMposantního sezóna vyvíjela zcela jinak než bylo plánováno.. Do Chuchle 6.6. neodcestoval pro zranění sparingpartnerky, SLušovice byly rušeny pro vodu a tak jako náhradní program byl zvolen hdcp na 2.800m. Imposant šel dostihu opět jak favorit a dle výsledků tréninku oprávněně.. Ordre bylo jasné (a stejné jako vždy..), ale jeho jezdkyně měla tentokrát trochu svou hlavu.. Výsledkem byla ostudně pomalá první půle dostihu, ze které náš tempový supervatrvalec nemohl vytěžit víc než, čtvrté místo.. Mrzí nás to o to víc, že se jednalo o poslední Impův start v našich barách..


iMpo zcela jistě nestihl ukázat svůj potenciál a pořád se zlepšoval

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2010 3 0 3 12.250 47
2009 6 0 3 6.650 45,5

IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY IMPOSANT´N CLASSY Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006