Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

BLÝSKÁČEK * 25.4.2007

Blýskáček je třetím potomkem klisny Báá(Jolly Groom-Bea). Ta byla ranou a velmi rychou klisnou. Lehce zvítězila už při svém debutu ve dvou letech a následně obsadila třetí místo v Gershově memoriálu(NL). Ve třech letech třikrát zvítězila v chuchelských trojkách a ve čtyřech letech si připsala prvenství v Gomba handc.(I.kat.).
Je matkou klisny Bumbina(Secret'n Classy), která dokázala z 8 startů ve steeplechase získat 7 umístění.


Matka Báá - Bea(Mys-Blouse) je též matkou slovenského dvojkového vítěze Borodina a je příslušnicí výborné "B - rodiny" ze které pochází např. vynikající chovná i dostihová klisna Bledka a Derby vítěz Blyskač..


http://www.tbdiamond.cz/blyskac.htm, http://www.tbdiamond.cz/astyanax.htm


Blýsky je hodný, pracovitý, učenlivý, v terénu všude jde, s chutí skáče nejrůznější terénní překážky, ale závodění bere až moc flegmaticky:))..  Je taky velmi milý ve vztahu k lidem a nekonfliktní až submisivní k ostaním koním.


Přes opakované pokusy, střídání distancí i vymýšlení nejrůznějších způsobů tréninku, Blýskáček neprojevil téměř žádnou chuť k závodění v dostizích. Jeho fyzický potenciál tak zůstal nevyužit a ač jsme ho jinak měli moc rádi, v červnu roku 2011 jsme jej prodali na rekreační ježdění..

Rodokmen

BLÝSKÁČEK RAY OF LIGHT(IRE) RAIBOWS FOR LIFE(CAN) LYPHARD(USA)
RAINBOW CONNECTION(CAN)
TOPMOST(IRE) TOPVILLE(IRE)
ARENETTA(IRE)
BÁÁ JOLLY GROOM(USA) BLUSHING GROOM(FR)
JOLIVAR(USA)
BEA MYS
BLOUSE

Dostihová kariéra

Blýsky je pozdnějším, stále fyzicky i psychicky nevyspělý koníkem a tak jako dvouletý absolvoval jen dva starty na konci sezóny, oba ve slušně obsazených dostizích třetí kat. v Chuchli.  Cílem bylo, aby se Blýsky v klidu seznámil s dostihovým děním a získal handicap.


Bohužel ani jeho tříletá kariéra se nevyvíjela dle možností, které ukazoval v tréninku. Důvodem byla jeho přetrvávající psychická i fyzická nevyspělost..


Ve čtyřech letech dostal poslední dvě šance stát se dostihovým koněm, ale nevyužil je..

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2011 5 0 0 0 37
2010 6 0 0 - 37.5
2009 2 0 0 - 47.5

BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK BLÝSKÁČEK Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006