Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

IZBY * 1.5.2005

Izbouška, velmi líbivá vysoká, nohatá, inteligentní hnědka, z které už od hříběte vyřazuje osobnost, podobně jako tomu bylo u její matky.


Izbouška je v tréninku snaživá a s postupujícím věkem čím dál tím flegmatičtější. Až na některé klusání celkem pohodové svezení.. V terénu sice "všechno vidí, všechno slyší", ale na druhou stranu po chvílce rozhlížení jde nakonec všude a nejvíc ji baví různé menší potůčky:))..


Je to hodně pozdní kobylka a podle toho taky vypadaly její první dostihové starty.. Koukala všude a na nějaké závodění nebyl čas.. Na podzim ve třech letech ale nastala změna - Izby začali dostihy náramně bavit;))


Na sklonku roku 2008 bohužel prodělala velmi těžkou koliku, se které se naštěstí dostala, ale na její celkové kondici to bylo velmi znát a tak jsme se rozhodli nechat ji až do půle května 2009 jen tak regenerovat na pastvině.. Stihla pak sice na podzim jen dva straty, ale vyplatilo se.. Kobylka má stále velké rezervy a platí u ní "čím starší - tím lepší".


Sezóna 2010 začala výborně, ale skončila bohužel předčasně, když se v přípravě na třetí start nešťastně zranila ve výběhu. Rekonvalesvence proběhla úspěšně a kobylka si nyní plna síly užívá výběhu a pastvin.


Na začátku září 2011 Izby odcestovala k nové majitelce Petře Mikoláškové do Třebušína na Litoměřicku.


Více na http://izby.rajce.idnes.cz/


 

Rodokmen

IZBY SECRET´N CLASSY(CAN) SECRETARIAT(USA) BOLD RULER(USA)
SOMETHINGROYAL(USA)
CLASSY´N SMART SMARTEN(USA)
NO CLASS(USA)
IZY LINCOLN MASIS
LIKONI(GB)
IMPOSANTA PATCHER
ISIKA

Dostihová kariéra

V tréninku se sice jevila slibně už od dvou let, ale trocha ranosti jí prostě chyběla..

Debutovala na začátku října, kdy ve Velké Chuchli získala hezkým závěrem šesté místo. Druhý start absolvovala až při posledním dostihovém dnu sezóny 2007, ale do bojů o dotované pozice nezasáhla. Bohužel se u ní opět projevily šimbajny..

V sezóně 2008 byla Izbouška hlášena do klasických Oaks, ale potřebovala by je běhat tak o rok neskor;)).. Byla stále ještě nevyzrálá jak fyzicky, tak psychicky.

Takže šla na pastvinu a pak se začla v klidu připravovat na podzim.. Do Slušek nejela kvůli tvrdu, takže se šla proběhnout až do mílové amatérky čtvrté kategorie v Chuchli. Jako spravný vytrvalec až do cílové roviny pole se ztrátou uzavírala, ale krásným závěrem stihla místo čtvrté.

O tři týdny později, v podobně proponovaném dostihu ale na 1.800m, už jasně věděla co se po ní v dostihu chce, a i když průběh měl, díky její velmi nezkušené jezdkyně, do ideálu hodně daleko, zvítězila.. Prostě chtěla vyhrát:)) 

Sezóna 2009 a podobný scénář: až na konci září a nejprve rozbíhací start - velmi rychlý čtverkový hdcp na 1.800m - a opět skvělý závěr a tentokrát těsné šesté místo. O tři týdny později, čtverkový hdcp na 2.400m - a Izby zase všechny překvapila svým drtivým speedem.. vítězství;)).

Že zimní příprava na r.2010 byla v podání Izby téměř ideální, ukázal hned její první, zahřívací, start, kdy vybojovala vítězství ve "čtverkové osmnáctce". Výborný výkon podala Izby i v druhém startu - kvalitně obsazené vytrvalecké trojkové ceně, ale kvůli špatnému průběhu se nedostala přes páté místo.


 


ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2010 2 1 1 20.500 60.5
2009 2 1 0 17.500 53
2008 3 1 1 19.950 51,5
2007 2 0 0 - 40

IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY IZBY Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006