Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

TESIOV * 12.3.2005

Urostlý, velmi pevnými kostmi oplývající hnědák, je třetím potomkem vynikající Lincolnovy dcery Tamaliregy a vnukem zástupkyně kvalitní polské rodiny Tammy (Mys).


Klisna zvítězila ve dvou letech již při svém debutu a páté místo obsadila v jedničkové Ceně Valašska. Jejím největším úspěchem je velmi lehké vítězství v JCK, ale dobře si vedla i v rychlém Temirkanově Derby (blízko 7.) a OAKS (5.).


V lednu r.2007 prodán a odešel do tréninku k p.Jandovi a reprezentuje společenství majitelů nazvané "Syndikát 2007".

Rodokmen

TESIOV MILL POND(FR) MILL REEF(USA) NEVER BEND(USA)
MILAN MILL(USA)
ROYAL WAY(FR) SICAMBRE(FR)
RIGHT AWAY(FR)
TAMALIREGA LINCOLN MASIS
LIKONI(GB)
TAMMY MYS
TASZKA(POL)

Dostihová kariéra

Tesio se už v prvním roce své dostihové kariéry zařadil mezi špičku ve své kategorii.


Krom letního, čistě seznamovacího debutu, kde obsadil místo páté, dokázal ve všech startech zvítězit. A to dokonce třikrát! Trojka na 1.200m, dvojka na 1.400m a nakonec mílová jednička, tedy čistý hattrick!


V součtu to znamená, že Tesík byl se 74,5kg 18.-19. nejvýše hodnoceným dvouletým koněm sezóny 2007 a 4.-5. nejlepším dvouletkem českého chovu.


Z hlediska vydělaných dotací a vítězství se mu v sezóně 2008 nedařilo tak jako v té předchozí, ale handicapové hodnocení dává za pravdu tomu , že se Tesio udržel v širší špičce ročníku a mezi českými odchovanci opět patřil k nejlepším. Dle závěrečného GH je třetím nejlepším tříletkem českého chovu, za vynikající Vadeonou a mílařem Startfighterem.


Sezónu začal v mosteckém "Frankerbergovi", profil dráhy mu ale nevyhovoval a navíc se zapletl do vícero kolizí, takže poprvé v kariéře odešel bez dotace. Ve Velké Červnové(L) podal, dle handicapera, zatím nejlepší výkon kariéry, když jej od vítěze dělili na osmém místě jen něco přes čtyři délky. Stejně jako v "Červnové" mu ale i ve vrcholu sezóny, Českém Derby(Gd-3), jakožto silovému, měkku milovnému koni, nepřálo počasí. i tak ale ostudu určitě neudělal, bojoval ze všech sil, a po aktivním průběhu jej až v samém závěru "rychlostně disponovanější soupeři" odsunuli na desáté místo. Z koní českého chovu byl ale nejllepší:)).


Poté si odpočal a zamířil do karlovarské "dvojky", opět na 2.400m. Zde předvedl hezký závěr a získal blízké třetí místo. Do St.Leageru(L) mířil s vetšími nadějemi, ale nakonec trochu zklamal, jak se později ukázalo, kvůli zdravotním problémům..


Trochu překvapivě se na dráhu vrátil už následující rok v srpnu. Absolvoval však pouhé dva starty, shodně v Karlových Varech. Nejprve získal čtvrté místo na půdě druhé kategorie a poté zamířil jako top-favorit do "trojek". Proti němu ale nehrála jen příliš krátká distanc 2.000m, ale především jeho neoblíbené tvrdo. To se nakonec nepodepsalo nejen na výsledku - i když druhé místo je určitě slušné - ale především na jeho zdraví...


Tesiov si nyní užívá "prázdnin", klidu od tréninku a dostihového ruchu, opečovávaný a na pastvinách a jistě se zase v plné síle vrátí, i když to třeba potrvá déle..

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2009 2 0 2 19.750 78.5
2008 5 0 1 12.750 86
2007 4 3 1 147.500 74.5

TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV TESIOV Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006