Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

ČAJKIN * 14.3.2004

Čajka je už od narození koněm, kterému není radno něco promíjet. Od hříbětě dával všem najevo, že on není jen tak někdo, ale "pan Čajkovsky". Není zlý, ale neustále zkouší, co si může dovolit, a to jak na lidi, tak i dříve ve stádě. Je nebojácným, průbojným, vůdčím, ale i učenlivým typem koně, což se potvrdilo už v počátcích tréninku, když po bezproblémovém obsedání byl záhy schopen pracovat jak sám, tak fírovat svému ne tak odvážnému druhovi a později i starším koním..


Na konci ledna 2007 prodán stáji Kameňák. Do května 2008 byl v tréninku u E.Kotába ve VCh, poté se přestěhoval na ranč Kameňák u Doubravic, kde jej připravoval Stanislav Kovář. Odtud se ale na podzim 2008 znovu stěhoval.


Od té doby si Čajka užívá procházek a her se svou majitelkou, paní Janou Koubovou, a především spokojeného života na pastvinách. Nejdříve pobýval v hřebčíně MLékojedy, nyní na farmě na Kokořínsku.

Rodokmen

ČAJKIN MAGNUS(POL) JAPE(USA) ALLEGED(USA)
NORTHERN BLOSSOM(USA)
MARACANA(POL) CONOR PASS(IRE)
MARAMBA(POL)
ČIPKA(SLO) MYS FLYING STAR(DEN)
MYJAXA
ČÍŠE SHARP END(GB)
CICHA NOC(POL)

Dostihová kariéra

Ve dvou letech jsme neměli důvod na Čajku, i vzhledem k jeho předpokládaným přepážkovým dispozicím, zbytečně spěchat a tak se na dráze představil až na podzim. Bohužel absolvoval pouze jeden start, kde sice zanechal dobrý dojem, ale po dostihu se u něj naplno projevily šimbajny, a tak zamířil už jen do výběhu...


Při třetím startu sezóny 2007 vybojoval své premiérové vítězství a to na vytrvalecké distanci. Pro zranění z tréninku, už se ale v druhé půli sezóny na dráze neobjevil.


V sezóně 2008 se Čajkin bohužel spíše "hledal" a nemohl se dostat do správné psychické pohody..

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2008 7 0 1 6.240 48
2007 3 1 1 17.100 53
2006 1 0 0 0 -

ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN ČAJKIN Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006