Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

IDIKTIS * 7.3.2004

Íďáček, středně vysoký hnědák, je téměř (tedy alespoň co se exteriéru týče), věrnou kopií své matky. Povahově je něco mezi sangvinikem a flegmatikem, na boxe i pod sedlem je hodný, i když nikdy to nebyl žádný hrdina a tak si musí vše nové nejprve řádně "okoukat". Trénink snáší v pohodě a rozhodně se zbytečně nepředře. Ale když se rozcválá, tak je na něm opravdu super svezení... Takový teda byl u nás..


Na začátku září 2007 prodán, zastupoval stáj S.F.E. a připravoval jej ve VCh E.Kotáb. Po zdravotních problémech byl v roce 2009 vyřazen z dostihové přípravy a nyní je využíván na rekreační ježdění..

Rodokmen

IDIKTIS SECRET´N CLASSY(CAN) SECRETARIAT(USA) BOLD RULER(USA)
SOMETHINGROYAL(USA)
CLASSY´N SMART SMARTEN(USA)
NO CLASS(USA)
IZY LINCOLN MASIS
LIKONI
IMPOSANTA PATCHER
ISIKA

Dostihová kariéra

V práci se jevil už od dvouletka slušně, ale nejlepší výkonnost se od něj dala očekávat až v pozdějším věku.


Diťa bohužel i ve třech letech stále ještě nevyrostl z hříběcích nemocí. V průběhu zimní přípravy měl menší výpadek v důsledku kožní alergie, jež se u něj, jakožto citlivého koně, objevila v důsledku dlouhotrvajícího vlhkého počasí, a také byl vykastrován.


S postupujícím tréninkem se ale neustále zlepšoval a v dubnových galopech se už jevil velmi dobře, ale před plánovaným startem na konci dubna jej ale opět začaly pobolívat holeně, a tak je jeho tříletá premiéra nakonec odložila až na podzim.


Další čas na dozrávání mu ale určitě prospěl.


Na zač. září absolvoval svůj první sezónní, "zahřívací", start na krátké (1.400m) distanci ve VCh, který sice dokončil na posledním místě, ale dojem zanechal dobrý a tak už se domů nevrátil. Další start, v Mostě, už absolvoval pod novým trenérem i majitelem a na dvou kilometrové distanci si vedl o poznání lépe, když odešel poražen pouze o nos. Vítězství se dočkal už o 14 dní později, v Pardubicích, opět díky výbornému závěru, a to i přesto, že jeho jedec ztratil v průběhu dostihu bičík..


V první půli sezóny 2008 absolvoval čtyři vytrvalecké starty, přičemž nejlepším výsledkem bylo druhé místo ve slušně obsazené mostecké trojce. Pak se ale bohužel zranil, takže jsem jej na podzim už na dráze neviděli..


 

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2008 4 0 2 18.000 63
2007 4 1 1 21900 62,5
2006 1 0 0 0 -

IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS IDIKTIS Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006