Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

AMERICKÝ ŠERIF * 6.2.2010

Chovatel: Ing.Miroslav Ševčík


Urostlý, velmi dobře nasvalený ryzák byl zakoupen na začátku listopadu 2011 od pana ing. Miroslava Ševčíka z Vlachovic.


Sprinter se silným finišem, jehož čas měl přijít až ve čtyřech, pěti letech. Koník s potenciálem minimálně na trojkové dostihy. Bohužel také velký smolař..


Šerifa opakovaně trápily problémy z kopyty (zaskočení z dostihu), které ho vyřadily z větší půle sezóny 2014. Kopyta jsme dali do kupy, ale bohužel začal mít Šerif dýchací obtíže, které po jednom negativním startu v květnu 2015 vyvrcholily jeho pobytem na klinice v Brně a operací. I přes delší rekonvalescenci ale nedošlo k takovému zlepšení aby byl Šéfa znovu schopen podávat kvalitní výsledky na dostihové dráze a tak jsme jej nabídli k dalšímu využití.


V dubnu 2016 prodán na rekreační ježdění.


 

Rodokmen

AMERICKÝ ŠERIF TWO TWENTY TWO (IRE) FAIRY KING (USA) NORTHERN DANCER (CAN)
FAIRY BRIDGE (USA)
EASY TO COPY (USA) AFFIRMED (USA)
TALKING PICTURE (USA)
AMERIKA (CZE) SECTORI (USA) SECRETARIAT (USA)
MARIE CURIE (IRE)
ARMIDA (CZE) PAICO (IRE)
ARCOLA (CZE)

Dostihová kariéra

Přestože Šerif ranosti po své matce přilíš nepodědil, ukázal už ve dvou letech na podzim, že se v něm určitě skrývá velmi slušný potenciál. V tréninku rychlostně převyšoval i starší koně a v kvalitně obsazené trojce, i po stále zeleném projevu, získal drtivým speedem jen dvě délky vzdálené páté místo.


Své kvality potvrdil hned na začátku tříleté kampaně, když mezi vrstevníky po třetím místě z bratislavské mílové rozcvičky, získal jisté vítězství na "čtrnáctce v Chuchli".  Po menší pauze se poprvé postavil do sprinterského hdcpu proti starším koním a i když na vítězství jeho finiš tentokrát nestačil, opět podal kvalitní výkon. Další plánovaný start mu "odplavily" povodně a tak se vypravil do Bratislavy, kde dokončil těsně  šestý. Po dostihu jej ale opět trochu trápily šimbajny. Další start absolvoval až po téměř třech měsících v září v Praze. Dostih se ale tentokrát vůbec nevyvedl jeho jezdci. Start o týden později se už nevyvedl vůbec. Na vině bylo poraněné kopyto.


Sezónu 2014 začal velmi slibně. Velmi těsná dvě třetí místa v kvalitních dostizích. Z dalšího startu se ale bohužel vrátil se zaskočeným kopytem, co znamenalo stopku do konce sezóny..

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2014 3 0 2 12000 65
2013 7 1 2 29.340 60
2012 2 0 1 3.000 58

AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF AMERICKÝ ŠERIF Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006