Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

VCH 9.5. - IMPOSANT'N CLASSY & IZBY - dvě PÁTÁ místa

10. 05. 2010


Své druhé letošní starty absolvovali v neděli naši dva hnědí "skorosourozenci" IMPOSANT'N CLASSY a IZBY.


Před IZBY stál náročnější úkol v podobě kvalitně obsazené Ceny III.kat. na 2.400m, její 3/4 bratr IMPOSANT'N CLASSY zamířil do Hdcpu  IV.kat. na 2.200m.


IMPOSANTNÍ v sedle s ž.Janáčkem byl dle sázkových kurzů i sázkařů favoritem dostihu, ale nakonec dokončil dostih na místě pátém. Výsledek možná znamenal lehké zklamání, ale měl objektivní příčiny v podobě menšího výpadku z tréninku z důvodu drobného zranění a také proto, že distance 2.200m je pro něj, na nakonec jen pružné dráze, přikrátká...


imposantní


IZBY s am.L.Fedorowiczovou ač byla ve společnosti koní jako Dekolt a Ivan Poddubny řazena spíše k outsiderům(12:1) předvedla opět velmi kvalitní výkon resultující v páté místo a první majitelskou prémii. Její výsledek mohl být ale při optimálnějším průběhu v oblouku a na začátku cílové roviny ještě lepší.. Izby dělili od vítěze jen tři délky, nos a krk.


izby 


VCH 25.4. - DRUHÉ místo pro IMPOSANT'N CLASSA

27. 04. 2010

Chuchelského dostihového odpoledne se zúčastnili opět i dva naši koníci.


Do třetího dostihu IV.kat, 1.400m, 3nezvíť. nastupoval jako outsider tříletý BLÝSKÁČEK(Ray of Light-Báá), do jehož sedla se vyhoupl žk.Tomáš Vraj. Blýsky znovu nepotvrdil své výsledky v tréninku, když v dostihu prakticky neměl moment, kdy by projevil výraznější zájem o nějaké závodění.. Ale časem mu to určitě dojde;))


V posledním dostihu dne, hdcp IV.kat. na 2.400m, nás ale svým výkonem potěšil čtyřletý IMPOSANT'N CLASSY(Secret'n Classy-Imposanta). Imposant je pozdní vytrvalec, který se loni postupně zlepšoval a v progresu by měl pokračovat i letos, než přejde do překážkového provozu. To také v sedle s Ingrid Koplíkovou potvrdil. Většinu dostihu si cválal v naprostém klidu v zadní části pole a v cílové rovince předvedl nečekaně slušný závěr, který nakonec nestačil jen na favorita Kasparova. Druhé místo v zahřívacím startu (vzhledem k Imposantovu hodně flegmatickém postoji k tréninku) bylo uspokojivé i proto, že dráha měla daleko k Imposantově oblíbené měkké dráze...


Imposant 


 

VCH 18.4. - Vydařený vstup do sezóny v podání Imposant Bina a Izby

19. 04. 2010

Pětiletá IZBY(Secret'n Classy-Izy) absolvovala sezónní premiéru v handicapu IV.kategorie na 1.800m. Tato distance je sice pod jejím optimem, ale konkurence nebyla početná ani příliš silná a tak jsme věřili v umístění do třetího místa. Izby ale poskytl její jezdec Pavel Hlavatý ideální průběh dostihu, který, v kombinaci s jejím speedem a velkou bojovností, vyústil ve VÍTĚZSTVÍ. Při výroku tuhý boj krk se jednalo o její druhou výhru v řadě a celkově třetí, z pouhých osmi startů.


izby 


Osmiletý IMPOSANT BIN(Bin Shaddad-Imposanta) zamířil do handicap třetí kategorie na 2.400m, jeho oblíbené distanci, a v jeho sedle byl také Pavel Hlavatý.


Pole bylo početné a kvalitní,  ale naštěstí pro Ládina se dostih po pomalejším začátku odvíjel v poctivém tempu a tak se mohly prokázat jeho vytrvalecké kvality. Ládin byl ještě na začátku cílové roviny na předposlední pozici, ale tam postupně táhlým závěrem podél bariéry předbíhal hasnoucí soupeře a po boji nestačil jen na top-favoritku Pearl Jean. Vybojoval tak výborné DRUHÉ místo, s náskokem čtyři délky na třetí Pyšnou princeznu. Jeho celkový zisk se tak přehoupl přes 200.000Kč.


Ládinda


 

PŘIPOUŠTĚNÍ 2010

13. 04. 2010

V letošním roce jsme se nakonec rozhodli připouštět pět našich chovných klisen - TAMMY, TAMALIREGU, ČAROKRÁSKU, IRCANU a IZY.


Pro Tammy(Mys) a její dceru Tamaliregu(Lincoln) byl vybrán producent výborných překážkových i rovinových koní ENJOY PLAN(USA).


 Tammy(vpravo) a Tamalirega(vlevo) ve Vlachovicích


Čarokráska zamířila k RAY OF LIGHTOVI, se kterým již dala líbivého hnědáka Čáriraye, umístěného v první kategorii.


Tyto tři klisny tedy nyní stojí u p.Ševčíka ve Vlachovicích.


Narozdíl od nich setry Ircana(Arcane) a Izy(Lincoln) zamířili ke Starému Městu. Partnerem Ircany bude LOOK HONEY(IRE), tedy plemeník, který se může pochlubit nejen výborným původem a dostihovou kariérou, ale už i slušnými výsledky v chovu. To samé samozřejmě platí i pro několikanásobného šampiona plemeníků RAINBOWS FOR LIFE(CAN), partnera pro Izy.


Izy po vítězstí ve Slušovských Oaks(NL) Izy po vítězství ve Slušovských Oaks(NL)

IGRÁČEK(Ray of Light-Izy)

11. 04. 2010

Igráček

Narození kobylky HOUSE RULES-IRCANA

07. 04. 2010

Dnešním dnem se naše stáj rozrostla o čtvrtého potomka, krásnou kobylku,  klisny IRCANY(Arcane-Imposanta).


Otcem tmavě-hnědé kobylky s mnoha odznaky (což je pro Imposantní rodinu vcelku netypické) je HOUSE RULES a "malá" je tak pravou sestrou letos tříleté Irenky, loňské vítězky. Kobylka svou poměrně velkou, robustní, kostmi oplývající postavou svého tatínka určitě nezapře, ale na sestru moc podobná není;)). Jinak se má čile k světu a je velmi zvídavá a přítulná:))


House Rules-Ircana 2010

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006