Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


IRCANA * 13.4.1997

Irča je již od narození jeden z nejhodnějších a nejklidnějších koní v maštali. Klisna, která byla v tréninku dosti flegmatická a jejíž největší hobby je asi žrádlo (a odtud sklon k baculatosti...). Nevelká vzrůstem, ale charakterem a především svým bojovným "imposantským" srdcem, které jí bylo téměř fatálním.


Zranění při jejím teprve čtvrtém startu ukončilo její dostihovou kariéru i možnost využití pod sedlem. Po operaci a dlouhém léčení (klisna byla na boxe přes osm měsíců) byla zařazena do chovu. Protože v našem stádě působí i její na dráze úspěšnější sestra Izy a až do roku 2006 i její matka Imposanta, byla Irča připuštěna na počátku působení v chovu a poté až v roce 2006, potom co se její první potomek, IMÁGO(Magnus), ukazoval v tréninku velmi slušně. Jinak odolná a pevnému zdraví těšící se klisna, byla taková naše "genetická rezerva"..


IMÁGO je výborné vytrvalec a steepler, nyní už čtyřnásobný vítěz, třetí z Ceny prezidenta(NL) a opakovaně čtvrtÝ z Ceny Vltavy(NL).


V r.2007 se jí narodila kobylka po House Rules, pojmenovaná IRENKA. Ta překvapivě prokázala ranost a na dráze zvítězila již při debutu, mj. získala také páté místo v Simsonově ceně. Další dvě vítězství si připsala jako tříletá na vytrvaleckých distancích a umístila se i ve svém jediném startu na proutěnkách.


V r.2009 se stala matkou robustní hnědky ITIGERY(Tiger Cafe), která ale pro vleklé zdravotní problémy nakonec zůstala daleko za očekáváním


V r.2010 dala život krásné tmavé hnědce s četnými býlími odznaky, po House Rules, INARCE. Ta má však narozdíl od Irenky velmi komplikovanou povahu a tak musela být z rovinového provozu vyřazena a zkouší prodat alespoň něco ze svého potenciálu na překážkách.


V r.2011 se jí narodil hnědý hřebeček po výborném Look Honey(GB), INJESTAS. Koník je v duchu rodiny pozdní, silný vytrvalec. Debutoval až na podzim jako tříletý a po umístění v bumperech, získal umístění i na proutěnkách. Jeho budoucnost je zřejmě na těžkých skocích.


V roce 2015 je klisna připouštěna Age of Jape(POL). Případný potomek by tak byl 3/4 bratrem Imága(Magnus).


 


 

Rodokmen

IRCANA ARCANE(USA) BLUSHING GROOM(FR) RED GOD(USA)
RUNAWAY BRIDGE(GB)
I WILL FOLLOW(USA) HERBAGER(FR)
WHERE YOU LEAD(USA)
IMPOSANTA PATCHER(IRE) PATCH(GB)
ALACE(FR)
ISIKA SCOTTISH RIFLE(GB)
ISBENA

Dostihová kariéra

Irča byla pozdní kobylka, která od počátku tréninku jasně dávala najevo, že bude vyloženým vytrvalcem.


Proto se také na dráze poprvé objevila až jako tříletá v polovině sezóny, ale výhledově jsme s ní počítali do podzimních stayerských testů, a především na čtyřletou a pětiletou sezónu.


První dva starty na přikrátké distanci byly pouze seznamovací, při třetím běhání z ní z neobjasněných důvodů spadla amatérská jezdkyně v okamžiku startu a proto nastupovala do dalšího, již vytrvaleckého testu v bratislavském Starém háji, jako úplná outsiderka. Tak si ale, nutno říci bohužel, ve světle nadcházejících událostí, vůbec nepočítala...Obsadila třetí místo za výbornými Sindbadem a Livree, ale hlavně díky svému bojovnému srdci. Při vbíhání do cílové roviny totiž skočila do díry, která znamenala předčasný konec slibné kariéry...

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2000 4 0 1 6.600 Kč 52

Potomci

  1. Imágo - MAGNUS(POL) . . *2003
  2. IRENKA - HOUSE RULES(USA) . . *2007
  3. Itigera - TIGER CAFE(JPN) . . *2009
  4. Inarca - HOUSE RULES . . *2010
  5. Injestas - LOOK HONEY(IRE) . . *2011

IRCANA IRCANA IRCANA IRCANA IRCANA IRCANA IRCANA IRCANA Chyba! Obsah nemůže být vypsán!Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006