Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


IZY * 1.5.1996

Izka je mohutná, kostnatá hnědka, spíše hřebčího typu. Charakterní klisna jež bez jakýchkoli zbytečných stresů snášela trénink i dostihy, velmi snaživá, inteligentní a pracovitá. Po matce zdědila velkou chuť bojovat a vítězit a to za každou cenu…I za cenu svého zdraví…


První potomek IRODRIGO(Bin Shaddad), prodaný do VCh sice slibně debutoval, ale poté ho v úspěšné dostihové kariéře zastavilo, po úraze, i přes operaci problematické hlezno.. Po dlouhých třech letech se ale dokázal vrátit a stal se z něj užitečný vytrvalec.


Druhý potomek,  IDIKTIS(Secret´n Classy) byl poctivým dostihovým koníkem a dokázal taktéž zvítězit na vytrvalecké distanci.


Velmi nadějná byla, i exteriérově  velmi zajímavá, jeho pravá sestra IZBY, která získal tří vítězství z pouhých devíti startů.


Čtvrtým potomkem je hřebeček po Ray of Light, IZYNIN, který se jevil slibně, ale v kariéře dostihového koně jej přibrzdilo zranění z neuváženého tréninku.


Pátý je IGRÁČEK, také po Ray of Light, narozený v r. 2009, užitečný silový vytrvalec a talentovaný skokan. Svůj potenciál naznačil hezkým crossovým vítězstvím v Pardubicích.


V roce 2011 se jí narodila krásná kobylka po šampionovi LOOK HONEYM. IZYNKA je zatím nejlepším potomkem IZY, když zvítězila ve třetí kategorii a se ctí absolvovala i Cenu Prezidenta republiky. Naplno svůj vytrvalecký potenciál a velkou sílu ale Izynka  může prokázat až v překážkovém provozu. Jako mnoho potomků skvělého Look Honeyho ukazuje velký skokový talent a v roce 2017 patří k velkým příslibům crossových dostihů. Doposud absolvovala šest startů,  v třech z nich zvítězila, jednou byla druhá, jednou třetí a jen jednou ztratila jezdce. Vše v Pardubicích!


V roce 2013 byl partnerem klisny šampion českých mílařů SHARPOUR. Toto připouštění ale bohužel nevyšlo.


K dalšímu připuštění došlo až v roce 2016, kdy byla znovu připuštěna RAY OF LIGHT(IRE). Z tohoto spojení se narodila klisnička IZYREJKA. Bezodznaková hnědka je velmi čiperná a doufáme, že půjde ve šlépějích své sestry.

Rodokmen

IZY LINCOLN MASIS CITY(HUN)
MAMUŠKA(HUN)
LIKONI(GB) SICAMBRE(FR)
ROSA LA ROSE(FR)
IMPOSANTA PATCHER(IRE) PATCH(GB)
ALACE(FR)
ISIKA SCOTISH RIFLE(GB)
ISBENA

Dostihová kariéra

Jedničková vítězka, vynikající vytrvalkyně a nejlepší tříletá klisna českého chovu v roce 1999, skončila v kariéře pouze jednou mimo dotované příčky.


Velmi lehké vítězství získala již při svém druhém startu ve dvou letech a to na distanci 1.800m.


Následující rok doběhla druhá ve Stříbrném poháru(CH), třetí v Ceně Hřebčína Napajedla(CH) a zadržené zvítězila ve Slušovském Oaks(CH). Na poli klasických Oaks, skončila neobyčejná srdcařka, nemajíce v cílové rovině prostor šestá, ale už ne zdravá...Naše velká chyba, která nás stála možnost potrápit Rayena a Bohemian Lada v St.Leageru... (V Derby nemohla startovat, protože v době jeho konání byla ještě vedena v NTB-registru, a všechny nejasnosti byly prý vyřešeny až v týdnu po...)

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2000 1 0 0 0 -
1999 5 1 3 100.440 73,5
1998 2 1 1 18.000 63,5

Potomci

  1. Irodrigo - BIN SHADDAD(USA) . . *2002
  2. IDIKTIS - SECRET´N CLASSY . . *2004
  3. IZBY - SECRET N CLASSY . . *2005
  4. Izynin - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2007
  5. IGRÁČEK - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2009
  6. IZYNKA - LOOK HONEY(IRE) . . *2011
  7. Izyrejka - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2017

IZY IZY IZY IZY IZY IZY IZY IZY IZY Chyba! Obsah nemůže být vypsán!Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006