Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

Pardubice_22.8.: IMÁGO VÍTĚZEM!!

25. 08. 2009

Skvělě se povedl vstup do sezóny šestiletému IMÁGOVI(Magnus-Ircana).


Imágo se ve čtyřech letech propracoval do naší šírší vytrvalecké špičky, když zvítězil ve "dvojkách" a obsadil třetí místo v Ceně prezidenta(NL), ve čtyřech letech přešel na překážky, absolvoval pět startů (vše v Pardubicích) a postupně získal tři druhé místa v "crossech" , třetí místo ve "steeplu" a nakonec výborné čtvrté místo v Ceně Vltavy(NL).


Imága provázeli v první půli sezóny drobné zdravotní problémy a změnil trenéra, když se od M.Suchánka přestěhoval k S.Popelkovi. Při návratu na dráhu ale prokázal že ze svého skokového talentu a bojovnosti určitě nic neztratil a po dramatickém finiši si konečně připsal své první překážkové vítězství. Stalo se tak v dostihu steeple c.c. IV.kat. na 4.500m a v jeho sedle byl ž.B.Mátl. Imágo tak určitě potěšil nejenom nás ale i svého majitele ing.M.Ševčíka.


Imágo je prvním potomkem klisny IRCANY(Arcane-Imposanta), která sice musela dostihovou kariéru předčasně ukončit, ale v chovu si vše vynahrazuje. Jejím druhým potomkem je dvouletá IRENKA(House Rules), která se připravuje na start v Gershově memoriálu(NL) a třetím velmi povedená, letos narozená, ITIGERA(Tiger Cafe).


Ircana a Itigera

KV_16.8.: TESIOV DRUHÉ místo

20. 08. 2009

Druhý letošní start absolvoval TESIOV opět v Karlových Varech. Zamířil do dostihu III.kat na 2.000m a jeho jezdeckým partnerem byl ž.Jiří Chaloupka. Přestože pro Tesiova jsou možná dva kilometry "málo" a pevná půda pro něj není optimální, byl sázkaři pasován do role horkého favorita, a to dokonce takového, že na něj byla vypsána sázka "pole proti".


Tesiov podal výborný výkon, když po aktivním průběhu, nakonec neodolal jen finiši progresivní tříletky Novilly (která ale nesla o pět kilogramů méně) a obsadil tak druhé místo. Opět ale získal první majitelskou prémii.


 

KV_19.7.: sezónní debut TESIOVA

08. 08. 2009

Karlovy Vary, 19.7., a dostih II.kat. na 2.400m. To byl první letošní cíl čtyřletého, už valacha, TESIOVA(Mill Pond-Tamalirega). Tesiov nastupoval po nucené zdravotní pauze do stejného dostihu v kterém loni, v rámci přípravy na klasický St.Leager, obsadil třetí místo. Letos byla v sedle líbivého hnědáka v majetku stáje "Syndikát 2007" a v přípravě MVDr.Jiřího Jandy, j.Šárka Pulpánová. Tesiov si v debutu počínal slušně, když na měkké dráze absolvoval celý dostih hodně venkovní stopou, v cílové rovince předvedl dobré zrychlení a i když na první dva v cíli, Savignona s Duplem, tentokrát neměl nárok, od místa třetího jej dělil jen krk. Krom dotace za čtvrté místo získal i první prémii pro koně českého chovu.


Tesiov jako dvouletý získal tři vítězství ze čtyřech startů a jako tříletý patřil do širší špičky ročníku, když obsadil desáté místo v Českém Derby, jako nejlepší z koní českého chovu. Celkem už jen na dotacích získal 166.200Kč.


Přejeme mu pevné zdraví a hodně dalších úspěchů!!


tesiov


 


 

MERANO: ČTVRTÁ místa pro TAMMY'N CLASSA a ČESÍLKA!!

24. 06. 2009

Nejen ve Velké Chuchli, ale i v italském Meranu se v neděli 21.6. dařilo našim odchovancům. Konkrétně, dvěma ryzákům, Tammy'n Classovi a Česílkovi, které pro stáj Lokotrans připravuje Stanislav Kovář. V sedle obou byl ž.J.Bartoš.


Česílko jako roček 


Jako první se představil, letos poprvé startující, tříletý ČESÍLKO(Bully Pulpit-Čipka), který svým zjevem hodně připomíná vynikajícího Juventuse:)) Česílko debutoval nad proutěnými překážkami v Premio Marlengo na 3.000m o 13,200 euro. A vedl si velmi slušně, když mu v cíli patřilo čvrté místo. Česílko, který v loňském roce absolvoval tři "trojkové" starty a pokaždé dokončil dostih na dotované pozici, byl jediným českým zástupcem v této zkoušce.


Ještě náročnější úkol měl před sebou čtyřletý Tammy'n Classy(Secret'n Classy-Tammy), neboť zamířil do Pr. Criterium di Primavera, dostihu přes proutěné překážky na 3.500m, Gr.2 o 66.000 euro! Classinka podal vynikající výkon, když jej v cíli dělilo na čtvrtém místě od vítěze jen necelých šest délek. O místo lépe skončil polský odchovanec Berbec z tréninku Radka Holčáka, Classikův věčný rival Klaus, měl tentokrát smůlu a dostih pro pád nedokončil. Classik tak v letošním roce vydělal ve třech startech již 114.400 Kč.   Classinka


 

IMPOSANT BIN VÍTĚZEM!!

23. 06. 2009

IMPOSANT BIN "LÁDIN"(Bin Shaddad-Imposanta) si doběhl v handicapu III.kat. na 2.400m pro vítězství!! Bezproblémový průběh, výborný výkon mladého jezdce T.Vraje + forma v pravý čas;)).. no nevsaďte si při tom kurzu;))


Sedmiletéhý rekonvalescent totiž ve velmi slušně obsazeném handicapu čelil jedenáci soupeřům a narozdíl od své sparingpartnerky nastupoval na start jako outsider, s kursem na vítěze 12:1..


.. Jen pro zajímavost - jak viděl jeho naděje server Tipařův palec: "IMPOSANT BIN - letos už jde na start pošesté, přičemž vystřídal už všechny možné distance. Na té vytrvalecké mu to sedlo nejlíp a pokud nepůjde tentokrát až tak zezadu, může být tipem pro odvážné.";))
A na vysvětlenou - Ládin sice běhal pošesté, ale až pátý start před šel opravdu "jako dostih" a na vytrvalce si mezi mílaři počínal slušně (tzn. kvalitní příprava před čtrnácti dny, kdy v mílové "trojce" v Chuchli obsadil blízké sedmé místo, jako obvykle po slušném finiši)...jen se po těch čtyřech letech potřeboval dostat "do tempa";))


Ládinka útočí


IRENKU(House Rules-Ircana) čekalo v Simsonově ceně(II.kat, 1.200m), největším dostihu pro dvouleté v první půli sezóny, deset kvalitních soupeřů, hlavně hřebců. Irene měla kurz na vítěze 7:1. V jejím sedle byl opět ž.Jan Rája a Irenka podala opět vynikajíící výkon Žel po nepovedeném startu už stihla po skvělém závěrečném zrychlení jen 4 a 1/4 délky vzdálené páté místo. Těšíme se na "Gershák":)).


Irenka před dostihem


 

Debut TANKRÉGY

12. 06. 2009

Dvouletá Tankréga (Laroche - Tamalirega) absolvovala 7.6. ve Velké Chuchli svůj dostihový debut. V tréninku se tato kobylka menšího vzrůstu jeví velmi slibně, ale při prvním běhání to bohužel nakonec nemohla prokázat. Celou předstartovní proceduru snášela s klidem a přehledem, ale těsně po vyskočení ze startovního boxu se něčeho polekala a provedla pár skoků, až jezdci M.Zatloukalovi i vypadl třmen.. Pole se jí nakonec podařilo dohnat, ale nezbyla jí už pak energie potřebná na závěrečné zrychlení, a tak dostih odběhnutý v kvalitním čase dokončila na místě sedmém. Po dostihu se navíc ozvali šimbajny a tak nyní bude nějakou dobu relaxovat.


 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006