Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

Nejmladší nadějě - Tamalirég a Čarda

11. 10. 2013


TAMALIRÉG(Next Desert-Tamalirega) - syn klasické vítězky a producenta black-type koní v Německu


ČARDA(Ray of Light-Čarokráska) - pravý bratr šampiona Čáriraye


 

Když se nedaří, tak se nedaří...

09. 10. 2013

I tak by se dalo shrnout nedělní vystoupení našich koníků.. Tvrdá a rychlá dráha není asi nic, co by se jim zamlouvalo..


Čáryrejce se přliš nelíbily startovací boxy a po startu nabrala obrovskou ztrátu a tak pro ni vlastně dostih téměř skončil. Kobylka, ale ukázala, že to je bojovnice a ještě stihla pole doběhnout. Na vítěze ztrácela kolem dvaceti délek, ale to bylo určitě méně, než byla její vstupni ztráta.Itigera oproti minulému startu měla chut závodit, ale osmnáctka pro ni byla na tvrdu příliš krátká a rychlá na to, aby vybojovala lepší než osmé místo.


Inarca si až do zatočení do cílové roviny počínala jako dostihový kůň, když cválala aktivně za lídrem, ale pak opět zpomalila.. Doma se pak ukázalo, že ji na tvrdu opět rozbolely šimbajny.. neverending story..


Igráčkův dostih byl pro změnu rozběhnutý velmi pomalu a v cílové rovince se pak odehrálo sprinterské klání.. Čas poslední čtyřstovky 21,82 je víc než výmluvný.. Na to náš silový vytrvalec opravdu nemá..


Jediným pozitivním bodem dne tak bylo pěkné třetí místo čtyřletého Tygra Rokytenského (Varadar-Tamalirega) v dostihu s Inarcou. Ukázal, že po pauze způsobené zlomeninou bodcové kosti, se už zase dostává do formy. Tygřík zastupuje stáj R.Maag-Hála a připravuje jej MVDr. Libor Hála.


VCH 6.10.: Debut ČÁRYREJKY, další šance pro ITIGERU s INARCOU a šancový IGRÁČEK

04. 10. 2013

Opět velmi napínavou neděli máme v plánu s našimi koníky. Do Velké Chuchle se totiž vypravíme hned se čtyřmi z nich.


Jako první se představí nejmladší z nich, dvouletá ČÁRYREJKA(Ray of Light-Čarokráska), pravá sestra vynikajcího  ČÁRIREYE. Ten sám také příliš raný nebyl, ale ze dvou startů v juniorském věku vytěžil umístění v jedničkovém dostihu. Naše "malá milá" změří síly s patnácti soupeři v CENĚ SPOLEČNOSTI G-SERVIS (Cena Chovatelského klubu Fitmin) R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč.


Dále nastoupí čtyřletá ITIGERA(Tiger Cafe), která nás minule svým (ne)výkonem v Lysé zklamala. V CENĚ SPOLEČNOSTI PROTRADE R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč nastoupí premiérově s blinkersy, tak uvidíme, jestli to přinese kýžený efekt v podobě průniku do dotovaných pater výsledkové listiny.


S blinkersy nastoupí i tříletá INARCA(House Rules) v CENĚ SPOLEČNOSTI ELEKTROTRANS
R - cena IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč.
Kobylka poprvé nepůjde na start po dlouhé pauze a tak snad při svém pátém životním startu bude mít konečně trochu dostihovější projev. Pokud ne, čeká ji přechod na překážky..


Největší šance na úspěch, tak budeme mít asi až v posledním dostihu dne v CENĚ EVENT STRIKE PRODUICTION R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč. Zde nastoupí kvalitně rozběhaný čtyřletý IGRÁČEK(Ray of Light). Ve formě se zdá být dobré, distance je pro něj ideální, ale trochu otázkou bude, jak se popasuje se zřejmě pevnější dráhou. Přeci jenom je to spíše "blátomil"..


Všichni koníci budou mít v sedle žk.Pavlínu Filipovou.CHERI HONEY VÝBORNĚ, TEMERAFA zastavily šimbajny...

29. 09. 2013

CHERI HONEY dokázal výborně navázat na svůj minulý povedený překážkový start a poté, co větší část dostihu absolvoval na konci pole, vybojoval jen tři délky a hlavu vzdálené čtvrté místo. Proutěnky už skákal s přehledem a sil měl v cíli stále dost, takže příště už s ním zkusíme zvolit méně defenzivní taktiku:))


cheri honey


Pro dvouletého TEMERAFA naopak už na začátku cílové roviny dostih končil, poté, co si uvědomil, že jej zase bolí šimbajny.. Jezdkyně jej tak nechala jen docválat pro daleké osmé místo z deseti startujících.

VCH 29.9.: Do akce CHERI HONEY a dvouletý TEMERAF

27. 09. 2013

Nedělní Praha bude pro naši stáj ve znamení dvou hnědých valachů. Ten starší z nich, sedmiletý CHERI HONEY, se představí hned v prvním dostihu CENĚ ELEKTRIZACE ŽELEZNIC PRAHA, a. s.
PP - cena III.kat. - 4+ - 3300 m - 80 000 Kč.
Reprezentant barev TVD-Technická výroba a.s. snad minimálně naváže na svůj minulý úspěšný start. Pomoci by mu k tomu měl ž.L.Urbánek.


Náročný debut čeká našeho líbivého rošťáka TEMERAFA(Enjoy Plan-Tamalirega).
Ve startovním poli CENA U.N.U.C.I. ITALIA R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč totiž převažují importovaní koně zvučných rodokmenů. Syn klasické vítězky podává v tréninku velmi dobré výkony, ale podstanější bude, jak se srovná s dostihovým ruchem..


Temeraf s Léňou v době obsedáníFoto..

23. 09. 2013

IGRÁČEK v plném nasazení.. jedna z krásných fotek z fotogalerie Kamči Rakové.


«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006