Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


IRENKA * 19.4.2007

Irenka patří už od hříbátka k nejoblíbenějším koníkům ve stáji. Klidná, hodná, mazlivá, bezproblémová na ošetřování.  Dívat se na ni na pastvinách a při nejrůznějších dostizích s parťačkou Tankrégou byla vždy radost. V tréninku od počátku nad ostatními vynikala. Vše uměla nejrycheji, práce ji bavila, od počátku mohla jít sama kdekoli, ničeho se nebála. Prostě dospělačka, žádné polohříbě, jako její vrstevníci.. Navíc cval na ní byl od začátku pohádka.. Trénuje s chutí, ale moc dobře si pamatuje, kde se asi tak co dělá a umí se podle toho zařídit.. takže je někdy je to lenoška a někdy trochu "tahounka".. V nejlepší formě je tehdy, když při podávání žrádla vyhazuje:)) (rodinná nenažranost..)


Irenka je vytrvalec, který potřebuje poctvivý dostih, kde si může v klidu cválat na pozici a v cílové rovince nasadit táhlý finiš.


Bohužel je ale Irenka, také přímo "magnet na zranění"...


Po sérii zdravotnícj problémů a zranění byla nakonec Irenka v roce 2016 zařazena do chovu, kde doufáme stihne předvést i to, co nestihla na dráze.


V roce 2016 byla připuštěna ALASKA RIVER(GER)  z tohoto psojení se 1.5.2017 narodil nádherný hnědák ISCAR. Hřebeček se pyšní skvělým původem, je to taková Goldikova v mužském provedení:)) Dle pana ispektora ho k výjimečnosti předurčují i zvláštní víry.. Nutno dodat, že má po mámě zlatou povahu, tak snad mu bude i štěstěna nakloněna:))


V roce 2017 byl partnerem Irenky SLEEPING INDIAN(GB). Hřebec dává rané, rychlé a přitom dlouhověké, co se úspěšné dostihové kariéry týče, potomstvo, přesně to co pro Irenku potřebujeme.

Rodokmen

IRENKA HOUSE RULES(USA) SEATTLE SLEW(USA) BOLD REASONING(USA)
MY CHARMER(USA)
HOUSEPROUD(USA) RIVERMAN(USA)
PROUD LOU(USA)
IRCANA ARCANE(USA) BLUSHING GROOM(FR)
I WILL FOLLOW(USA)
IMPOSANTA PATCHER
ISIKA

Dostihová kariéra

Irenka debutovala  hnedna začátku květnu v dosihu série Shaumann. Počínala si jako zkušená profesionálka, vše zvládala s naprostým klidem a v cílové rovince ukázala, že je to velká bojovnice.. vítězství;))


O tři týdny později náročnější konkurence s mnoha nadějnými importy a hlavně měkká půda a nejvyšší nesená hmotnost. Měkko Iree hodně ráda, ale kvůli váze měl její žokej Rája ordre čekat s útokem až od distance..  Irča šla opět skvělě, Label Five(Varadar) sice odskočil a už jej nestihla, ale pro nás velká spokojenost.. druhé místo


Vrchol první půle sezóny pro dvouleté - Simsonova cena. Konkurence opět těžší, ale Irenka opět bojovala.. Po špatném startu a nedostatku prostoru na začátku cílové rovinky to už vypadalo, že nestihne ani páté místo, ale v posledních metrech "přeřadila" a velmi blízkou pátou dotaci stihla, jako nejlepší z klisen:))


Přes léto se Iree dle plánu na žádné dostihy nevypravila a připravovala se na Gershův memoriál(NL). Ten však dopadl velmi špatně, stejně jako finále série Schaumann na konci října. V tréninku se kobylka zdála být v lepší formě než na jaro, ale v dostihu to nebylo ono...


Na příčiny jsem naštěstí přišli, ale jejich odstranění potřebovalo hlavně čas a tak Irča vyběhla až v půli sezóny. Začali jsem z čistě tréninkových důvodů sprintem, kde byla logicky výsledkově bez šance. Před dalším startem, ale následovalo jedno z její sériě nepochopitelných zranění a tudíž i tréninkový výpadek (a proto potom opět zahřívací sprint) a pak už konečně dlouho očekávaný start na vytrvalecké distanci. Ten se ve slušovické čtyřce na 3.100m zdařil na jedničku, tedy vítězně. Následovay starty ve VCh. Nejprve třetí místo v kvalitní trojce ve VCh. Pak další třetí, pro nás hodně mrzuté, prtž klisna by nebýt velmi špatného výkonu jezdkyně musela vyhrát zadrženě, a pak nakonec vítězství, kde se na nás nakonec usmálo i trochu štěstí.


V roce 2011 jsme se na Irenku velmi těšili, protože ještě zdaleka nepředvedla vše co v ní je,  ale  zdravotní lapálie byli opět proti nám. Kobylka si ve výběhu poranila vaz na přední noze, jehož léčení vyžaduje především hodně času tak musela být vyřazena z přípravy na celou sezónu.


 

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2013 3 0 2 5.710 58,5
2012 3 0 0 - 50,5
2011 0 0 0 - -
2010 6 2 2 63.000 69
2009 5 1 2 48.050 64

Potomci

  1. Iscar - ALASKA RIVER(GER) . . *2017
  2. Isabell - SLEEPING INDIAN(GB) . . *2018

IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA IRENKA Chyba! Obsah nemůže být vypsán!Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006