Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


TAMMY * 22.1.1988

Menší hnědka, s četnými odznaky, jež přenáší i na své potomstvo, pochází z Motěšického chovu. Její matka Taszka(Dakota) je příslušnicí úspěšné polské rodiny  - pochází z ní mj. Tankred, Treviso, Tantra, Tytus, Taro či Toast.


Klisnu bohužel po celou její kariéru v chovu provázely problémy se zabřezáváním, a tak dala život jen osmi hříbatům. Její první potomek klisna TAMOA(Muscatite) „lámala rekordy“jen v tréninku, ale již druhý, Lincolnova dcera TAMALIREGA vyhrála klasický dostih – Jarní ceniu klisen(L) a v další klasice, Oaks(L), skončila pátá. Tammy pak byla, než jsme ji definitivně zakoupili, v chovu u p.Ševčíka a se Sectorim dala vynikající překážkářku TANEČNICI. Tedy klisnu, která na skocích získala jedničkové vítězství a mnoho jedničkových umístění a na dotacích vyběhala více než půl milionu korun.


Po hubených letech následovali tři hřebci v řadě. Nejprve vítěz jak na rovině, tak na překážkách TAMMYJOOM(Najoom) a pak velmi disponovaný TAMMYBIN(Bin Shaddad). Tammybin na rovině pro svůj problematický temperament získal jen trojkové vítězství, ale po přechodu do překážkového provozu prokázal velký skokový talent a hned ve třetím startu získal třetí místo v Zlatém poháru Paramo(L).


Další potomek, "nevítězný" TAMMYRULES(House Rules), se bohužel narodil s křivou nožkou...


Po roce odpočinku dala Tamča život potomku exteriérově přitažlivého, ale očekávání příliš nesplnivšího, Secret´n Classa, TAMMY'N CLASSYHO, který ale svými výkony očekávání naopak předčuje a to jak na rovině, tak na překážkách (dvě rovinové vítězství, jedno překážkové, umístění v Gd-2 v Meranu a dalších "jedničkách", dotace v každém z 14 startů, celkem zisk přes 330.000Kč)


V r.2007 se jí narodil krásný rezavý hřebeček, jménem TAMMYRAY(Ray of  Light), který připomíná spíš svého dědu, a také tento potomek se pro svou pozdnější a trochu tvrdohlavější povahu našel až na překážkách, kde už stihl vybojovat dvě lehké vítězství a šest umítění z 12 startů.


Tammyray je bohužel také posledním potomkem. Kobylka je sice stále v dobré kondici, ale už se nám ji připustit nepodařilo a tak si kobylka užívá nerušeného důchodu na pastvinách.

Rodokmen

TAMMY MYS FLYING STAR(DEN) BEL BARAKA(FR)
QUEEN PHILIPPA(GB)
MYJAXA ASTYANYX(FR)
MYJAVA
TASZKA(POL) DAKOTA(IRE) STUPENDOUS(USA)
ARDNEASKEN(GB)
TERLICA(POL) NEGRESCO(FR)
TARTARIA(POL)

Dostihová kariéra

Klisna na dráze prokázala ranost (poprvé se představila na dráze jako juniorka už v květnu), rychlost, tvrdost i distanční univerzálnost (umístěná na tratích od 1000 až 2000 metrů), když od dvou do tří let absolvovala 16 startů, dvakrát zvítězila (II. a III.kat.) a devětkrát se umístila (mj. 2. v Simsonově ceně(I.kat.), 5. v Memoriálu Rudolfa Deyla(L)).

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
1991 12 1 7 67,5
1990 4 1 2 64,5

Potomci

  1. Tamoa - MUSCATITE(IRE) . . *1993
  2. TAMALIREGA - LINCOLN . . *1995
  3. Tanečnice - SECTORI(USA) . . *1997
  4. TAMMYJOOM - NAJOOM(IRE) . . *2001
  5. Tammybin - BIN SHADDAD(USA) . . *2002
  6. Tammyrules - HOUSE RULES(USA) . . *2003
  7. Tammy'n Classy - SECRET´N CLASSY . . *2005
  8. TAMMYRAY - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2007

TAMMY TAMMY TAMMY TAMMY Chyba! Obsah nemůže být vypsán!Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006