Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

VCH_18.10: Vítězství pro IZBY & slušný debut ČÁRIRAYE

22. 10. 2009

V neděli 18.10. získala naše stáj třetí letošní vítězství a to zásluhou čtyřleté IZBY(Secret'n Classy-Izy).  Pro kobylku byl handicap IV.kat na 2.400m teprve druhým letošním běháním - poté, co před třemi týdny absolvovala "zahřívací" start.  Izby vedl ž.J.Šafář,  odjezdil ji, jak jsem si přáli a tak kobylka mohla uplatnit svůj výborný závěrečný speed, který v kombinaci s její bojovností vyůstil v těsné (a pro mnohé asi nečekané:)) vítězství.


Zablácená vítězka Izby


Dvouletého ČÁRIRAYE(Ray of Light-Čarokráska) čekalo s ž.Dušanem Andrésem v sedle v dostihu pro nestartovší dvouleté koně na 1.400m hodně původově zajímavých, z větší části importovaných,  soupeřů. Čáryn se mezi nimi ale rozhodně neztratil a přestože v průběhu dostihu si ještě počínal poněkud nezkušeně, v cíli mu patřilo blízké šesté místo, jako nejlepšímu z českých odchovanců.


Ćáriray

VCH_27.9: TŘETÍ místo pro IZYNINA

29. 09. 2009

Druhý životní start absolvoval 27.9 ve Velké Chuchli dvouletý hnědák IZYNIN(Ray of Light-Izy, Lincoln).


Izynin od svého prvního, seznamovacího, startu předvedl slušný progres a v kvalitně obasazeném dostihu III.kat.na 1.400m vybojoval třetí místo, jako první z českých odchovanců. Izynina připravuje pro stáj Orling Jaroslav Votava a v jeho sedle byl ž.Tomáš Lukášek.


Otcem Izynina je sice Ray of Light, jehož potomstvo se jeví vcelku raně, ale jeho matka Izy i celá rodina je spíše pozdnější a zlepšuje se jak časem, tak přibývajícímu metry. Před Izyninem se tak jeví určitě slibná budoucnost.


Izy se v letošním roce narodil opět hřebeček po Ray of LIght, který je tedy pravým bratrem Izynina. Igráček je velmi povedený a tak se i na něj můžeme jen těšit.


FOTOGALERIE IZYNINA 


Víkend 26.9-27.9: také IZBY, BLÝSKÁČEK A TAMMYRAY

28. 09. 2009

Kromě Izyniny se o posledním zářijovém víkendu představili také další tři naši odchovanci, z toho dva v našem tréninku.


V Mostě odběhl svůj třetí letošní dostih ryzák TAMMYRAY(Ray of Light-Tammy,Mys), paternitní bratr a tréninkový partner Izynina. Tammyray běhá pod stájí EŽ Praha a.s., ale zatím zůstává poněkud za očekáváním. První start absolvoval už v půli května, ale v lepším než šestém umístění mu zabránili šimbajny. Druhý start se pro něj konal až o čtyři měsíce později, kdy ale nepotvrdil roli spolufavorita a dokončil až sedmý, i když ale ne příliš vzdálen od vítěze. V mosteckém třetím startu (III.kat., 1.400m, ž.Rája) vybojoval páté místo, když jej, s nejvyšší váhou v poli, od vítěze dělili jen 4 a 3/4 délky.


Je možné, že polobratra vítězky Jarní ceny klisen Tamaliregy(Lincoln) rovinové dostihy zas až tak nebaví a půjde ve šlépějích svých dalších polosourozenců Tammybina(Bin Shaddad) a Tanečnice(Sectori) a bude slavit úspěchy až na překážkách. Tanečnice absolvovala 29 překážkových startů v nichž vydělala více než půl milionu Kč, Tammybin získal již při svém třetím překážkovém startu výborné třetí místo v Ceně Paramo(L). Univerzálem je naopak další Tammyrayův polobratr čtyřletý, velký bojovník,  Tammy'n Classy, který zatím neodešel bez dotace ani na rovině (sedm startů - dvě vítězství), ani na skocích (4 starty - 180.000Kč, 4. místo v Gd-2 v Meranu). 


Tammyray 


Ve Velké Chuchli debutoval v dostihu pro nestartoviší koně na 1.200m další potomek Ray of Lighta,  BLÝSKÁČEK(z Báá po Jolly Groom). Líbivý hnědák menšího vzrůstu sice podědil po své matce rychlost (zvítězila v Gomba hand.), ale ne rannost (Báá zvítězila již ve svém debutu a poté získala třetí místo v Gerchově memoriálu), která by se dala očekávat i z otcovi strany. Proto jsme si především přáli, vzhledem k poněkud hektičtější povaze Báá i jejích potomků,  aby Blýskáček absolvoval celou dostihovou proceduru v klidu, bez jakýchkoli negativních zážitků, což se také podařilo..


Blýskáček


Svůj první letošní start si odběhla čtyřletá polosestra Izynina - IZBY(Secret'n Classy-Izy). Kobylka byla hodně pozdní a tak sezačala ukazovat až loni na podzim, kdy odběhla dva starty, aby po čtvrtém místě na míli, zvítězila v amatérském dostihu na 1.800m. Izby se v tréninku jeví jako vytrvalec a tak jsme se hodně těšili, jak si povede další rok, ale naneštěstí prodělala koncem roku velmi těžkou koliku, při které bojovala o holý život.. Proto začala lehce trénovat až v květnu a nyní šlo v hdcpu IV.kat. na 1.800m spíše o test, jakže na tom je. A  s jejím výkonem jsme byli určitě spokojeni. V rychlém dostihu se Izby krátce po startu propadla na konec pole, ale v cílové rovince ukázala, že to je bojovnice a získala šesté místo.


izby


 

Pardubice_12.9.: TŘETÍ místo pro IMÁGA

20. 09. 2009

Další slušný výkon přidal v Pardubicích do své kariéry šestiletý IMÁGO(Magnus-Ircana).


Jeho druhým letošním startem byla steeple crosscountry III.kat. na  4.700m, v sedle s ž.Jiřím Kouskem, který na poslední chvíli nahradil indisponovaného ž.D.Andrése. Imágo v nabitém dostihu opět prokázal svou velkou spolehlivost a vybojoval třetí místo, když jej od vítěze dělili jen čtyři délky a pevná dráha pro něj určitě není optimální.


Imágo - v popředí (hnědo-žluté barvy stáje Sectori-Ševčík) 


Imágo

VCH_6.9.: Nešťastně DRUHÝ IMPOSANT BIN & Nadějný výkon IMPOSANT'N CLASSA

08. 09. 2009


S rozporuplnými emocemi jsme 6.9. odjížděli z Velké Chuchle, kam jsme vyrazili hned se třemi našimi odchovanci - svěřenci.


Nejprve startovala IRENKA(House Rules-Ircana)  v Gershově memoriálu(NL, 1.400m, ž.Dušan Andrés). Irence jsme hodně věřili, ale nakonec bylo vše jinak (a špatně..). Kobylka vůbec nebyla ve své kůži a podala hodně podstandartní výkon. Nezbývá než doufat že bude brzy zase fit, aby mohla opět prokázat jak kvalitní kobylka to je.


irenka


IMPOSANT BIN se naopak v hdcpu III.kat. na 2.400m(žk.Tomáš Vraj) prezentoval velmi slušnou formou. Bohužel ve vítězství mu tentokráte nezabránili silnější soupeři, ale nepříliš dobrý taktický výkon jeho jezdce, který ho nesmyslně držel v pomalé úvodní fázi dostihu na konci pole a vydržel tam s ním až do začátku cílové roviny. Ládinda ale opět prokázal svou velkou bojovnost a poctivost, když výborným závěrem získal těsné druhé místo a to v cílové rovince opravdu moc prostoru neměl..


Tříletý mohutný hnědák IMPOSANT'N CLASSY absolvoval na jaro dva starty v mílových dostizích a jeho projev měl do dostihového hodně daleko. Prostě mu vůbec nedocházelo, že má závodit a navíc stále rostl. Proto jsme jej nechali pár týdnů jen tak poflakovat na pastvě a pak se pomalu začal připravovat na podzim. A čas na dozrání mu určitě prospěl. Zesílil a i jeho tréninkový projev se zlepšil, takže jsme čekali jak si povede v dostihu. Čekali jsme hodně, ale že největší lenoch ve stáji odfíruje dostih (cena IV.kat. na 2.200m, žk.Jan Verner) a v závěru ještě zabojuje a získá čtvrté místo, to opravdu ne. Proti rozběhaným soupeřům to byl určitě slušný výkon a tak se jen můžeme těšit na jeho další starty. Prioritou ale jsou léta budoucí, s výhledem na starty překážkové.


Imposant


 


MERANO_30.8.: Opět úspěch TAMMY'N CLASSA a ČESÍLKA

04. 09. 2009

Dva naši odchovanci hájící barvy stáje Lokotrans, TAMMY'N CLASSY a ČESÍLKO, zamířili ke svým dalším startům opět do italského Merana. A opět je čekali náročné zkoušky, ve kterých ale obstáli velmi dobře.


Čtyřletý TAMMY'N CLASSY(Secret'n Classy-Tammy) obsadil třetí místo v Pr. LIONS CLUB MAIENSE (proutěné překážky na 3.300m o 28.600 Euro), když na vítěze ztrácel jen pět délek a hlavu nejbližší soupeř na něj ztrácel délek osm. Classik tak byl v cíli nejlepší z koní v českém tréninku. Až za ním skončil například i Budapešt tr.Josefa Váni. V jeho sedle byl ž.Myška.


Druhý svěřenec S.Kováře tříletý ČESÍLKO(Bully Pulpit-Čipka) měl v sedle ž.Bartoše a v Pr. STELVIO (proutěné překážky na 3.000m o 13.200 Euro) jej čekalo osm soupeřů. Česílko se celý dostih držel na předních pozicích a v cíli mu nakonec patřilo místo čtvrté, vzdálené jen 2 a 1/2 dělky a krk od vítězného slovenského odchovance NIght Ridera(Look Honey).


 


 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006