Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

IMÁGO TŘETÍ ve VELKÉ SLUŠOVSKÉ STEEPLECHASE!!

28. 10. 2010

Hlavním dostihem posledního slušovského mítinku byla Velká Slušovská steeplechase (I.kat., 5.200m) a jí se účastnil i náš odchovanec sedmiletý IMÁGO(Magnus-Ircana). Ten hájí barvy p.ing.Ševčíka a připravuje jej S.Popelka.


IMÁGO je velmi nadějný steepler, ale bohužel mu v posledním roce nepřála štěstěna.. Loni se zranil před plánovaným startem v Ceně Vltavy(NL) a letos v tomto dostihu utrpěl svůj první překážkový životní pád, když upadl přes chybujícího soupeře. Dostih ale tento výborný skokan poctivě dokončil přesně dle kurzu i bez jezdce, na "pátém" místě:)..


SLušovice pro něj tedy byl jakýsi náhradní program a vedl si v něm opět výborně. Pod svým stálým jezdcem B.Mátlem obsadil třetí místo, když se z vítězství radoval letos vynikající Valdemosso.


IMÁGO tak ve své kariéře absolvoval na překážkách celkem 10 startů, v nichž 1x zvítězil, 3x skončil druhý, 3x třetí, 2x čtvrtý a vydělal celkem 144.600 Kč.     


imágo 

VCH 24.10.: IRENKA po nepovedeném průběhu TŘETÍ, TUARÉGA ve Finále Schaumann seriálu ŠESTÁ

25. 10. 2010

Předposlední říjnovou neděli jsme se do VCH vypravili s tříletou IRENKOU a dvouletou TUARÉGOU.


IRENKA(House Rules-Ircana) odskakovala do Hdcpu III.kat na 2.600m jako favoritka, ale její jezdkyně V.Korečková dostih - asi vinou psychického tlaku, jež na ni byl při čekání na padesáté vítězství kladený - nezvládla. Irenka se naštěstí ukázala v cílové rovince opět jako velká bojovnice a po hodně nelíbivém průběhu vybojovala třetí místo, vzdálené jen necelé dvě délka od vítěze..


TUARÉGA(Mill Pond-Tamalirega) naopak nastupovala po hodně "zeleném" debutu do Finále série Schaumann (II.kat., 1.500m) jako outsiderka. V sedle s O.Velkem si ale nakonec vedla velmi nadějně, když i poté, co ji po startu zbrzdil pád jezdce jednoho z soupeřů, držela v rychlém dostihu v zadních pozicích se soupeři krok a v cílové rovině si táhlým závěrem doběhla pro šesté místo.


Výsledek a hlavně Tuarézina chuť závodit nás velmi potěšil, protože tato nepříliš pohledná a vzrůstem malá kobylka, ač se v tréninku jeví velmi slibně, je neustále plná sil a umí být také hodně panovačná až svéhlavá..


TUARÉGA

VCH 17.10: DVOJKOVÉ VÍTĚZSTVÍ a HATTRICK pro ČÁRIRAYE!!!

18. 10. 2010

Třetí letošní start a třetí lehké vítězství - vynikající bilance tříletého ČÁRIRAYE(Ray of Light-Čarokráska). Do Handicapu II.kat. na 2.400m jsme, i přes stále vzrůstající formu z tréninku a příznivou hmotnost, s vítěznými ambicemi určitě nevstupovali, ale o to větší radost nám tento, jinak nenápadný a bezproblémový koník udělal. V duchu předchozích startů absolvoval většinu dostihu v zadní části pole, v oblouku si vylepšil pozici a v cílové rovině předvedl doslova raketové zrychlení, na které neměli soupeři šanci odpovědět..:)) Svou práci v sedle bezchybně odvedla Ingrid Koplíková.


K čtení též ZDE a ZDE


Čáriray si běží pro třetí vítězství:)) 


 

Středoevropská dražba anglického plnokrevníka 2010: ITIGERA & TYGR ROKYTENSKÝ

08. 10. 2010

ITIGERA (*24.4.2009) - dcerou z Japonska importovaného TIGER CAFE(Sunday Silence) a klisny IRCANY(Arcane-Imposanta).


Itigera je třetím potomkem Ircany. Prvním je výborný vytrvalec a skokan IMÁGO(Magnus) - vítěz II.kat, třetí v Ceně Prezidenta(NL) na rovině a čtvrtý v Ceně Vltavě(NL) na překážkách. Imágo ve své kariéře absolvoval zatím 19 startů a krom prvních tří se vždy umístil na dotovaném místě, přičemž třikrát zvítězil a pětkrát skonči druhý. V neděli 10.10. se opět představí v Ceně Vltavy(NL).


Druhým potomkem Ircany je letos tříletá IRENKA(House Rules). Ta se navdory genetickým přepokladům rodiny ukázala být i raná, když zvítězila hned při svém debutu, následně obsadila místo druhé a první půli dvouleté sezóny završila těsným pátým místem v Simsonově ceně. Pak bohužel následovala série zranění a zdravotních komplikací a tak se kobylka znovu naplno prosadila až letos na podzim, kdy mj. zvítězila v supervytrvaleckém testu ve Slušovicích.


Matkou Ircany je IMPOSANTA(Patcher-Isika, Scottish Riffle). Ta všem svým potomkům předala velkou poctivost a bojovnost, kterou její dcery přenášejí dál: IZY - vítězka Slušovského OAKS(NL), třetí v Ceně Hřebčína Napajedla(NL), druhá ve Stříbrném poháru(NL); IMPOSANT SHARP - dvojnásobný vítěz; IMPOSANT RULES zvítězil třikrát na rovině, jednou na překážkách. IMPOSANT SHADDAD - tři trojková vítězství ve VCh + umístění ve dvojkách i jedničkách; IMPOSANT BIN - trojnásobný trojkový vítěz, druhý ve Starohájském kritériu(L).


itigera


TYGR ROKYTENSKÝ (valach *7.5.2009) -syn VARADARA a TAMALIREGY(Lincoln-Tammy).


Tamalirega na dráze zvítězila hned při debutu ve dvou letech, ale největší úspěch si připsala jako tříletá, když lehce o sedm délek zvítězila v JCK(L). V rychlém "Temirkanově" Derby(Gd-3) obsadila místo sedmé, v Českých Oaks(L) skončila pátá.
V chovu zatím své kvality prokázala jen částečně. Její první potomek se bohužel nedožil dostihového věku, druhý - klisna Tesiova(Secret'n Classy) - zdědila z otcovy strany vemi slabou konstituci, čtvrtý - letos tříletá Tankréga(Laroche) - zase nepřílišnou chuť závodit... Pátý, v roce 2008 narozená Tuaréga(Mill Pond) zatím pouze debutovala.


Třetím potomkem je ale TESIOV(Mill Pond), dle GH -87kg- třetího nejlepší tříletý kůň českého chovu v roce 2008!! Tesiov je trojnásobným vítězem ve dvou letech a nejlepší zástupce českécho chovu v Českém Derby(Gd-3) 2008.


Matka Tamaliregy, TAMMY(Mys-Taszka,Dakota), je též matkou vynikajícího TAMMY'N CLASSYHO - 14 životních startů, 2 vítězství, 12 umístění, celkový zisk přesahující 330.000Kč, mj. 4. v Gd-2 v Meranu; skvělé skokanky TANEČNICE - celkový zisk na dotacích překonal hranici půl milionu Kč; třetího v Zlatém poháru Paramo(L) TAMMYBINA, či vítěze na rovinách i překážkách TAMMYJOOMA.


tygr rokytenský 

VCH 3.10: TŘETÍ místo pro IRENKU

05. 10. 2010

I druhý podzimní start se povedl tříleté IRENCE(House Rules-Ircana). V sedle s Ingrid Koplíkovou se zúčastnila kvalitně obsazeného Handicapu III.kat. na 2.400m a na měkké půdě vybobovala blízké třetí místo a první majitelskou prémii.


Obr. Letos narozená pravá sestra IRENKY - INARCA


INarca

VCH 26.9.: ČÁRIRAY opět VÍTĚZNÝ!!

27. 09. 2010

Druhý letošní start a druhé lehké vítězství. Toť letošní bilance tříletého ČÁRIRAYE(Ray of Light - Čarokráska, Bin Shaddad).


To druhé se zrodilo v dostihu kategorie čtvrté pro amatérské jezdce na 1.800m a v jeho sedle byla nadějná mladá jezdkyně Pavlína Filipová. Čarda začal dostih jako tradičně vlažně, v zadní části pole, ale v cílové rovince prakticky neměl soupeře a bez výraznějších pobídek si doběhl pro lehké vítězství.


Obr. Tří-čtvrteční sestra Čáriraye - ČARODĚJKA (Ray of Light-Čipka) * 2009 


Čarodějka


Opět nás ale příliš nepotěšila TANKRÉGA(Laroche-Tamalirega), která v mílovém hdcpu čtvrté kategorie získala místo šesté, byť vzdálené jen necelých šest délek od vítěze.. K dobrému výkonu, tato v tréninku neunavitelná kobylka, potřebuje naprosto nerušený, klidný průběh dostihu, ale z tohoto si naopak odnesla několik šrámů z protrpěných kolizí..


Obr. Matka Čáriraye - ČAROKRÁSKA(Bin Shaddad-Čipka,Mys), v popředí, opět březí po Ray of Light + matka Tankrégy - TAMALIREGA(Lincoln-Tammy, Mys) 


Tamalirega - Čarokráska 


 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006