Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


ČAROKRÁSKA * 15.1.2002

Čarokráska byla od narození kůň, kterého musí mít snad každý rád. Milá, přítulná, líbivá kobylka, velmi živá a čilá (již druhý den po narození utíkala při vycházce matce o ve sněhu o desítky metrů…) a na rozdíl od mámy taky hodná na ošetřování a manipulaci.


Slibné předpoklady naplňovala i po nástupu do tréninku. Zpočátku sice nebyla tak učenlivá jako její hřebčí vrstevníci, ale zato klidná, nebojácná. Práce ji bavila, a brzy byla schopna bez jakýchkoliv potíží trénovat sama.


I proto, že jsme v té době měli v tréninku jen samé hřebce, byla pronajata do Velké Chuchle k trenéru E.Kotábovi, tři týdny před svým červnovým debutem. Z Chuchle se vrátila po Zimní královně, bohužel ale ve špatném zdravotním stavu (pád měl za následek problémy neuro-motorického charakteru). To pro nás byla vzhledem k jejím výborným výsledkům těžká rána. Po dvouměsíční rekonvalescenci se nám ji podařilo dostat do stavu, kdy se mohla začít připravovat na klasickou sezónu. Zimní přípravu ještě zvládala dobře, ale v plném dostihovém zatížení se problémy opět navrátily a tak byla, po neúspěšné léčbě, zařazena do chovu.


V r.2006 byla připuštěna Ray of Lightem a dne 4.4 2007 porodila svého prvního potomka, krásného hřebečka,  ČÁRIRAYE.


Z připouštění Bully Pulpitem r.2007 se nakonec bohužel hříbátko nenarodilo a v r.2008 ani 2009 kobylka připouštěna nebyla.


V roce 2011 se jí narodila kobylka po Ray of Light, ČÁRYREJKA. Ta svým temeperamentem svou matku velmi připomíná, ale je poněkud omezena malým vzrůstem. Snad to její bojovné srdce vynahradí.


V roce 2013 se klisně narodil krásný hřebeček po Ray of Light, ČARDA, který vzhledem nezapře svou maminku a výborným charakterem svého otce.


Stejným plemeníkem byla připuštěna znovu a v r. 2014 se jí tak mohla narodit velmi vitální, drzá, průbojná kobylka ČASTUŠKA.


Z připouštění Next Desert v r.2014 zůstala klisna bohužel jalová.


V roce 2015 zamířila k Age of Jape (POL). Z tohoto spojení se narodil bezodznakový hnědák ČÁRYRÁD.


Spojení se v roce 2016 opakovalo a v roce 2017 malý ČÁRYJAPE je téměř kopií staršího bratra. Drzý, vitální, dlouhonohý "flegmoš".

Rodokmen

ČAROKRÁSKA BIN SHADDAD (USA) RIVERMAN(USA) NEVER BEND(USA)
RIVER LADY(USA)
EXPEDIENCY(USA) VAGUELY NOBLE(IRE)
GAZALA II
ČIPKA(SLO) MYS FLYING STAR(DEN)
MYJAXA
ČÍŠE SHARP END(GB)
CICHA NOC(POL)

Dostihová kariéra

Čára se ve dvou letech prezentovala velmi nadějně a patřila k nejlepším klisnám v ročníku.


Poprvé se na dráze představila v půli června, když skončila druhá za i později úspěšným Shemicem. Po téměř tříměsíční pauze vynucené „šimbajny“, obsadila třetí místo v druhé kategorii pro české odchovance, když ji porazil opět Shemic a hlavně Carnation. Za dva týdny se postavila na start Ceny Zimní královny(NL), kde obsadila výborné třetí místo (vzhledem k již ne stoprocentnímu zdravotnímu stavu…).


Ve třech letech zamířila nejprve do Memoriálu Rudolfa Deyla(NL), který jsme ale brali čistě jako přípravný a tudíž dostih absolvovala v zadní části pole a v cílové rovince šla jen tolik, kolik chtěla sama. V samotné klasické JCK(L), ale nastala chyba už při zadávání ordre, nebo možná při jeho vykonávání… Protože Čárina nemá pronikavý závěr, měla dostih absolvovat na předních pozicích. Tak se také stalo a Čára první půli dostihu stíhala vynikající Ecollogically Right, zatímco ostatní klisny umístěné v první půli výsledkové listiny, krom vítězky, byly svými jezdci drženy…Před cílovou rovinou velmi rychlému tempu podlehla a také zřejmě pro bolest zádi nebyla schopna bojovat o lepší umístění..


Pro špatný průběh dostihu jsme se rozhodli vyzkoušet ji na dráze ještě jednou, ale jen jsme si tím bohužel potvrdili, že klisna bohužel, byť se v ní skrýval velký potenciál, není již schopna dostihového provozu…

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2005 3 0 0 - 65,5
2004 3 0 3 49.000 64.5

Potomci

  1. ČÁRIRAY - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2007
  2. ČÁRYREJKA - RAY OF LIGHT . . *2011
  3. ČARDA - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2013
  4. Častuška - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2014
  5. Čáryrád - AGE OF JAPE(POL) . . *2016
  6. Čáryjape - AGE OF JAPE(POL) . . *2017

ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA ČAROKRÁSKA Chyba! Obsah nemůže být vypsán!Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006