Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


TANKRÉGA * 6.3.2014


Otec "Táni" německý Laroche(Nebos), který zvítězil v 1. BMW Deutsches Derby(Gr.1), Premio Ellington(Gr.2), Gerling Preis(Gr.2), Preis der Deutsche Bank (L), Radeberger-Herold-Preis(L), 2. skončil v Preis der Privatbankiers(Gr.1) a 3. v IDEE-Hansa Preis(Gr.2).


Od roku 1998 působil v chovu v Německu. Mezi jeho nejúspěšnější tamní potomstvo patří Glad Hunter - 2. Preis der Winterfavoritem 2002(Gr.3), vítěz Preis der Dreijährigen(L); Sword Roche - vítězka Austrian Oaks(L), 2. z German St.Leger(Gr2), Premio Coppa d'Oro(L-3000m), Oppenheim Pramerica Steher-Preis(L-3000m), a 3. z Prix la Moskowa(L-3000m); Larofino - 1. Premio Andred (L-2000m); Russian samba - 1. Frankfurter Stutenpreis der Mehl Mülhens(NL); Orange Blue - 3. Frühjahrspreis des Bankhaus Metzler(Gr3-2000m), European Breeders Fund Meile(L)
V ČR má na dráze druhý tříletý ročník. Nejlépe si zatím vede Carcassonne - 5. z Gershova memoriálu(NL) a 3 x 2. v II.kat. a Fira - 4. z Deylova memoriálu(NL), 81kg.


Tamalirega na dráze zvítězila hned při debutu při debutu ve dvou letech, ale největší úspěch si připsala jako tříletá, když lehce o sedm délek zvítězila v JCK(L). V rychlém "Temirkanově" Derby(Gd-3) obsadila místo sedmé, v Českých Oaks(L) skončila pátá. // Jejím zatím nejúspěšnějším potomkem je Tesiov(Mill Pond) - trojnásobný vítěz ve dvou letech a nejlepší zástupce českécho chovu v Českém Derby(Gd-3) 2008, 87kg/160.250,-Kč 
Tankréga se v tréninku jeví jako vytrvalá tempová kobylka. Neustále hyperaktivní, silná osobnost, která se sice umí v tréninku někdy piekně vztekat (že nechápe proč má dnes tak málo práce;)), ale na druhou stranu je nebojácná, nelekavá, spolehlivá v terénu.. Potřebuje sice více času aby dozrála, ale potenciál má vysoký jak pro roviny, tak překážky.


Na rovinách kobylka bohužel svůj potenciál prodat nedokázala a tak jsme ji v půli čtyřleté sezóny nabídli k prodeji. Jejím novým majitelem se stal pan Vladislav Filip a Tankréga tak odcestovala do Kovalovic u Brna. Do konce sezóny se ještě párkrát proběhla po rovině, ale výhledově směřuje do překážkového provozu.
Po neúspěšném startu v proutěnkách, se kobylce zalíbily crossy. A to natolik, že hned při debutu v Kolesech jistě zvítězila. Pak už ji ale provázela spíše smůla, když více dostihů pro kolizi nedokončila buď vůbec nebo "jen dokončila". Na podzim 2013 se ji pan Filip rozhodl prodat, protože nechtěl pokračovat v tréninku překážkových koní a tak ji máme zase doma:))


Výhledově by měla nahradit v chovu svou matku, Tamaliregu.


První připouštění vyšlo na jedničku a se spojení s RAY OF LIGHT se v roce 2015 narodila krásná rezavá kobylka, později pojmenovaná TARANTÝNA.


V roce 2016 byla klisna úspěšně zapuštěna AGE OF JAPE. Z toho spojení se narodil hřebeček TATONKA. Tatonka je správný rošťák, v duchu rodiny ne moc velký, ale zato díky mnoha bílým odznakům velmi líbivý.


Rodokmen

TANKRÉGA LAROCHE(GER) NEBOS(GER) CARO (IRE)
NOSTRANA (GER)
LAUREA(IRE) SHARPMAN (IRE)
LICATA (GER)
TAMALIREGA LINCOLN MASIS
LIKONI(GB)
TAMMY MYS
TASZKA(POL)

Dostihová kariéra

Tankréga debutoval 7.6. v druhém díle Shaumann seriálu. Dle tréninku měla bojovat o přední příčky, ale její naděje skončili bohužel už na startu. Táňula zvládala dostihovou atmosféru a vše kolem s klidem, profesionálně vstoupila do boxů i odskočila, ale hned po startu se něčeho polekala, následovalo pár skoků doboku a dovrchu;)), až málem ztratila jezdce a pole se jí tak velmi vzdálilo.. Ale nevzdala to a pole nakonec aspoň dohnala..


V plánu byl start po třech týdnech opět v Praze, ale protože ji po dostihu pobolívali šimbajny a navíc si z výletu od Prahy odvezla i šrám na spěnce, byl druhý start odložen až na konec srpna.


V dalším díle "Shaumanu" byl ale její výkon pro nás určitě zklamáním. Kobylka po startu nečekaně hýřila aktivitou a závěr, asi i znechucena snahou svého jezdce ji "brzdit", vypustila. Den po dostihu se tvářila, že ji znovu bolí holeně, ale třetí už ve výběhu zcela neznavena řádila.. Třetí start (opět "Schaumann, ale tentokrát již míle) byla pro změnu velmi v klidu a dostih odběhla v jednom tempu v zadní části pole.. Samozřejmě se ani pořádně nezadýchala:))


Ćtvrtý start absolvovala ve Slušovicích, opět na míli. Formu měla výbornou a po předchozích zkušenostech měl ž.Šafář ordre absolvovat dostih z předních pozic, pokud možno na špici. To se taky povedlo a dlouho to vypadalo, že i zvítězí, ale místo boje se začala spíše kroutit a tak jí patřilo místo druhé. Její aktivita po dostihu, ale svědčila o tom, že se opět hodně "pošetřila":)) I tak nám ale udělala radost a můžeme se těšit na příští sezónu, kdy už bude zase mentálně vyspělejší.


Užitečná vytrvalkyně. Tempová klisna, náročná na odhad tempa a také trochu náladová..


Vítězka na rovině i překážkách.

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2013 5 0 2 11.000 58
2012 4 1 0 15.000 58
2011 8 0 4 13.950 50
2010 9 1 4 27.700 54
2009 4 0 1 6.900 52,5

Potomci

  1. Tarantýna - RAY OF LIGHT(IRE) . . *2015
  2. Tatonka - AGE OF JAPE(POL) . . *2017

TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA TANKRÉGA Chyba! Obsah nemůže být vypsán!Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006