Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Chovné klisny

V současné době čítá naše mateřské stádo čtyři klisny.

Pilíři našeho chovu byli až donedávna vynikající matky IMPOSANTA(Patcher) a TAMMY(Mys). Bohužel, zatímco Tammy je stále fit, s Imposantou jsme se museli na podzim r.2006 navěky rozloučit..

Nástupkyní Tammy by měla být na dráze velmi úspěšná TAMALIREGA(Lincoln), kterou už snad opustila velká smůla, která ji provázela v počátcích její chovné kariéry. V r.2007 jsme mohli sledovat vynikající výkony jejího prvního syna, Tesiova(Mill Pond), který dokázal ve dvou letech třikrát zvítězit, v následujícím roce se propracoval až na startovní listinu Českého Derby a na konci sezóny byl třetím nejlépe hodnoceným tříletkem českého chovu.

Imposanta už má nyní pokračovatelky dvě. Další výbornou „linkolňačku“ IZY a IRCANU(Arcane), která bohužel pro zranění musela dostihovou kariéru předčasně ukončit, byť se jevila slibně. V chovu se ale zatím daří více Irči, když její první a na dlouhou dobu jediný potomek na dráze (klisna nebyla připouštěna), Imágo(Magnus), se v r.2007 zařadil mezi širší vytrvaleckou špičku (mj. získal třetí místo v Ceně Prezidenta(NL), aby se o rok později velmi úspěšně etabloval na překážkách, kde získal dvě vítězství a opakovaně čtvrté místo v Ceně Vltavy(NL). Druhý potomek, Irenka(House Rules) zvítězila již při debutu a získala páté místo v Simsonově ceně a další dvě vítězství přidala jako tříletá. Izy je matkou užitečného vytrvalce Idiktise a třikrát vítězné Izby (oba po Secret'n Classy).

Další silnou dvojku tvořila až do léta 2011 motěšická odchovankyně ČIPKA(Mys) a její dcera ČAROKRÁSKA(Bin Shaddad). Čipka už ale měla bohužel problémy se zabřezáváním a tak byla prodána. Čipka na dráze nic neukázala pro získané problémy s dechovým aparátem, ale pochází z kvalitní rodiny a tak dostala šanci v chovu. A soudě dle Čarokrásky, přední klisny ve svém dvouletém ročníku, oprávněně. Slibné perspektivy naznačil také jednou vítězný potomek Magnuse, Čajkin. Další syn, Česílko(Bully Pulpit), je velmi nadějným překážkářem - již zvítězil a už ve třech letech získával umístění v italských siepi. Čarokráska pro zranění už ve třech letech nemohla ukázat vše, co se v ní skrývá, Bin Shaddad je díky svému otci Rivermanovi bezesporu zajímavým mateřským otcem.. To potvrdil i její první potomek, letos čtyřletý Ray of Lightův syn Čáriray, který ve dvou letech získal čtvrté místo v I.kat. na 1.800m a v dalšich dvou sezónách dokázal z osmi startů vytěžit pět vítězství, vč. dvou ve druhé kat.

Sedmou klisnou byla až do konce března 2008 BÁÁ. Pak byla prodána p.Petru Gulyasovi, neúspěšně působila v chovu u p.Pšurného, odkud se odstěhovala do menší stáje.

V sezoně 2011 se nám narodily čtyři hříbátka. ČAROKRÁSKA dala život pravé sestře Čáriraye, IRCANA hřebečkovi po LOOK HONEY, po stejném hřebci porodila IZY kobylku a TAMALIREGA je matkou hřebečka po ENJOY PLAN(Pol).

V létě 2011 byla prodána ČIPKA a žádné kobylky jsme nepřipouštěli.

V roce 2013 se nám narodili dvě hříbátka. TAMALIREGA se stala matkou hřebečka po NEXT DESERT a ČAROKRÁSKA taktéž hřebečka po RAY OF LIGHT. TAMALIREGA pak byla neúspěšně připouštěna DARSALAMEM. ČAROKRÁSKA zamířila opět k RAY OF LIGHT. Partnerem IZY byl SHARPOUR.

CHOVNÉ KLISNY, KTERÉ PŮSOBÍ, ČI PŮSOBILI V NAŠEM CHOVU:

 1. BÁÁ - JOLLY GROOM(USA) - BEA
 2. ČARODĚJKA - RAY OF LIGHT(IRE) - ČIPKA
 3. ČAROKRÁSKA - BIN SHADDAD (USA) - ČIPKA(SLO)
 4. ČIPKA - MYS - ČÍŠE
 5. IMPOSANTA - PATCHER(IRE) - ISIKA
 6. IRCANA - ARCANE(USA) - IMPOSANTA
 7. IRENKA - HOUSE RULES(USA) - IRCANA
 8. IZY - LINCOLN - IMPOSANTA
 9. TAMALIREGA - LINCOLN - TAMMY
 10. TAMMY - MYS - TASZKA(POL)
 11. TANKRÉGA - LAROCHE(GER) - TAMALIREGA
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006