Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

IMPOSANT SHARP * 16.4.1999

Šarina, líbivý středně vysoký hnědák atletické postavy a flegmatické povahy byl sice od mala rošťák, a nějaké mazlení je pod jeho úroveň, ale celkově je to hodný, téměř bezproblémový kůň. Trénink i dostihy snášel v naprostém klidu. I když byl pracovitý a snaživý, nikdy v rychlých galopech nechodil naplno a šetřil se na dostih…


Ve čtyřech a pěti letech byl v tréninku u manželé Havlíčkových, ale pak přestože byl v mezičase zaskákaný, je lehce jezditelný a celkově bezproblémový, málem skončil pro delší nepoužitelnost v dostizích na jatkách.. Před těmi jej ale zachránil jeho někdejší pracovní jezdec v naší stáji p.Stanislav Vrzalík, který si svého oblíbence koupil.


V únoru 2007 prodělal úspěšnou operaci  zraněné nožky a na podzim se zapojil do tréninkového procesu.


Výhledově byl připravován na překážkové dostihy, ale nožka začla opět trochu "zlobit"a tak už se na ně "nedostalo".. Šarpouš má své pevné místo jak ve stáji, tak ve stádě (jeho "pevnost" už mnozí další ucítili skrz jeho zuby;))) a krom toho, že je to super kůň "do lesa", je hodně dobrý vodič pro mladé koníky. Takže už raději nebudeme riskovat:))

Rodokmen

IMPOSANT SHARP SHARP END(GB) SHARPEN UP(GB) ATAN(USA)
ROCCHETA(GB)
DEATH RAY(GB) TAMERLANE
LUMINANT(GB)
IMPOSANTA PATCHER(IRE) PATCH(GB)
ALACE(FR)
ISIKA SCOTISH RIFLE(GB)
ISBENA

Dostihová kariéra

Pozdní vytrvalec absolvoval ve dvou letech pouze seznamovací start a také ve třech letech jsme jej hodně šetřili a prakticky v každém dostihu šel jen tolik kolik chtěl on sám. I tak ale získal dvě druhé a jedno třetí místo. Podzimní část sezóny jsme zcela vynechali, i když byl zcela zdráv a nechali jej na pastvině dozrát. Pak jsme jej ale museli z finančních důvodů prodat.


Manželé Havlíčkovi už na něj ale takové ohledy nebrali, a tak se ani nikdy nepostavil na start překážkového dostihu, i když pro ně byl zakoupen… Zvítězil sice hned při prvním startu, ale pak nepochopitelně zamířil, i přes únavu z předchozího startu, těžkou konkurenci a obrovské tvrdo (přičemž Šarp se po tvrdu pohyboval s odporem i ve výběhu…) do Ceny vytrvalců(NL) ve Slušovicích. Díky zdravotním problémům které si tak způsobil, se na dráhu vrátil znovu až na konci října, aby po rozběhnutí znovu zvítězil.


V dalším roce se počet jeho startů pro obnovení problémů s šlachovým aparátem ještě snížil. Po jarním třetím místě v moc dobře obsazené „trojce“ následovala další rekonvalescenční, ale žel přikrátká, pauza, a tak jediný podzimí start v sezóně 2004 byl nadlouho i Šarpovým posledním…


Znovu se na dostihových oválech objevil až koncem května 2008. Pro zisk handicapu absolvoval dvě slušně obsazené trojky na sprinterské a mílové distanci, tedy pro něj moc krátké, ale i tak v nich ostudu určitě neudělal.


Přes léto se dostal do opravdu výborné kondice a pracoval s velkou chutí, ale bohužel při jeho třetím startu se nožka znova ozvala...

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2008 3 0 0 - 53
2004 2 0 1 7.500,- 71,5
2003 4 2 0 37.500,- 63,5
2002 4 0 3 17.750 53,5
2001 1 0 0 0 -

IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP IMPOSANT SHARP Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006