Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


PODMÍNKY PRO CHOV

Naše středisko se nachází ve vesnici Rokytnici nad Vláří, v krásné, čisté přírodě CHKO Bílé Karpaty
Velkou devizou našeho chovu jsou rozsáhlé, kvalitní, ekologicky obhospodořované louky rozmanitých terénů. Celkově mají naši koníci k dispozici 45ha pastvin.

PODMÍNKY PRO CHOV PODMÍNKY PRO CHOV PODMÍNKY PRO CHOV PODMÍNKY PRO CHOV

Přímo od stájí vedou průhony do kopce, na němž se nacházejí dvě velké pastviny a několik menších, o celkové výměře 30ha.
Pastviny jsou rozmanitého terénu, obsahují náhorní roviny i táhlá a prudká stoupání. Koně jsou tak neustále nuceni k pohybu, což bezesporu napomáhá zdárnému vývinu hříbat, odstávčat, ročků, ale i chovných klisen.
V hlavním pastevním období zde pobývají především klisny s hříbaty a odstávčata, či ročci.

Klisny bez hříbat tráví několik měsíců na pastvinách "Za farmou"(tedy areálem, v němž je vše to, co na koně vydělává – masný skot a zemědělská technika) a užívají si 15Ha velmi vydatné pastvy i s možností přístupu do lesa. Ve vedrech mají k dispozici volné ustájení se senem.
PODMÍNKY PRO CHOV PODMÍNKY PRO CHOV

Hříbátka jsou od útlého věku navykána na kontakt s člověkem, čištění, zvedání nožek a na uvazování.

Ročci pobývají venku na pastvinách maximum možného času, pokud to počasí dovoluje i na noční pastvě. Dostatek pohybu, čerstvý vzduch a kvalitní pastva jsou totiž pro jejich vývoj nejdůležitější.
V období veder a obtížného hmyzu se přes den schovávají do stájí, ale jinak tam tráví jen pár hodin. V této době dostanou jádro s vitamínovými a minerálními doplňky a zkontroluje se jejich zdravotní stav (mj.každodenní měření tělesné teploty).

Farma v Rokytnici Farma v Rokytnici

V pravidelných intervalech je u všech koní prováděna vakcinace, odčervení a korektury kopyt.

Pokud klisna nebyla v roce ohřebení připuštěna, či nezůstala březí prodlužujeme dobu odstavu hříbat až do následujícího roku, kdy už navíc vše probíhá téměř přirozeně a bez zbytečných stresů.

< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006